Panel Logowania
Nazwa użytkownika: Hasło:
Zapamiętaj Zgubiłeś hasło?

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 1 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Decu na materiale.
02-05-2012, 03:58 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-05-2012 06:15 PM przez Shanna.)
Decu na materiale.
Poniewaz niebawem mamy sie spotkac online na wspolne robienie woreczkow itp. postanowilam po krotce pokazac co i jak. Ponizej dwie wersje: zwykla i z tlem.

Wersja materialowa zwykla
Potrzebne beda: material (dowolny kolor, faktura, u mnie prostokat bo robie woreczek), motyw serwetkowy, pedzel, zelazko, papier do pieczenia, czysta kartka lub folia np. koszulka do dokumentow i oczywiscie najwazniejszy skladnik- medium do tkanin. Ja mam dwa (widoczne na zdjeciu)    

Pierwszy krok to zlozenie materialu na pol i wlozenie pomiedzy kartki papieru badz folii. Po pierwsze bedziemy mogli rozplanowac wzor, a po drugie nie skleimy materialow.    
Nastepnie wycinamy motyw i dopasowujemy go. Przy kilku motywach na jednym kawalku materialu najlepiej wszystko rozlozyc tak jak chcemy.    
Zaczynamy przyklejac motyw. Medium pentart (klej i lakier w jednym) ma konsystencje zelu i swietnie sie rozprowadza. Medium nakladamy od srodka motywu. Powinnismy to zrobic dosc sprawnym ruchem, poniewaz dluzsze pocieranie motywu rozmiekcza go i latwo go uszkodzic. Perforacja serwetki znika po pierwszym ruchu pedzla. Warto dodatkowo nalozyc medium na same brzegi, bo lubia sie odklejac.    
Przyklejony motyw pozostawiamy do wyschniecia. Czas schniecia zalezy od preparatu, wiec warto obczytac ulotke. Jesli sie spieszycie mozna pomoc sobie suszarka do wlosow.
Kolejny krok to utrwalenie wzoru. Na suchy (!) motyw nakladamy papier do pieczenia i prasujemy zelazkiem ustawionym na jedwab ok 10 sekund.
Teraz mozemy brac sie za zszycie woreczka.

Wersja materialowa z tlem
Niewielka bedzie roznica w wykonaniu, ale efekt bardzo ciekawy.
Poza w/w materialami potrzebne beda dodatkowo farby akrylowe i gabka do tapowania.
Na poczatku material skladamy i zabezpieczamy od srodka kartka papieru. Potem dobieramy motyw, ale jeszcze nic z nim nie robimy. Wiemy jakie bedzie mial kolory, wiec szykujemy sobie odpowiedniki farb.    
Nastepnie rozcienczamy woda farbe, do konsystencji dosc luznej. I gabka tapujemy material w miejscu gdzie ma byc wzor. Ja zmieszalam kilka kolorow.    
Czekamy az farba wyschnie. Mozna pomoc sobie suszarka.
Nastepnie naklejamy motyw, czekamy az calkowicie wyschnie i przeprasowujemy.
Gotowe woreczki (przed zszyciem)    

A tu zrobione woreczki    

Do ozdobienia woreczkow mozna wykorzystac wszystko co pod reka: wstazeczki, guziki, koronke, konturowke.
Przeznaczenie moze byc dowolne: u mnie pelnia funkcje dekoracyjna, ale tez sa fajnym pakunkiem prezentow.
Wypelnienie woreczkow (jesli nie sa woreczkiem prezentowym): pot pouri, suszone ziola, herbata, wata z olejkami zapachowymi itp.

W razie niescislosci prosze pytac.

Milej zabawy.
Reklama
02-05-2012, 04:52 PM
RE: Decu na materiale.
Super Dorotko, bardzo fajny tutorial. Każda z nas skorzysta z tego kursiku, tym bardziej, że konkurs już niebawem. Dzięki.

Sztuka dawania podarunku polega na tym, aby ofiarować coś, czego nie można kupić w żadnym sklepie.
02-05-2012, 05:29 PM
(02-05-2012 03:58 PM)Shanna napisał(a):  Wersja maretialowa zwykla

O rajuśku... co ja się nakombinowałam co to za wersja maretialowa... w dodatku jedna zwykła, druga z tłem... Big GrinSmileTongueBig GrinSmileTongue
Ale już wiem, wiem...
I mam zamiar poćwiczyć Tongue

astro
z Sz1
z Sz2
z Sz3
02-05-2012, 05:34 PM
dzięki bardzo

[Obrazek: na13.gif]
Reklama
02-05-2012, 06:12 PM
Vika - juz poprawilamSmile
Matko....czytalam ten tekst chyba ze 2 razy zanim wyslalam a tu jeszcze cos przeoczylam. Jak jeszcze cos znajdziecie, to mowcie, poprawie.
02-05-2012, 10:39 PM
Shanni świetna robota, dziękuję. Od razu w głowie się rozjaśniło Smile

picasa
02-06-2012, 11:11 AM
Dzięki za kursik, muszę popróbować z tym materiałem tylko nie mam niestety żadnego medium do materiałów a szkoda wydawać mi pieniędzy bo robienie na materiale jakoś mnie nie pociąga i zapewne skończy się na pracy konkursowej. Coś będę pewnie kombinowała z innymi zastępczymi preparatami.

Reklama
02-06-2012, 01:28 PM
KLej do tkanin nie jest taki drogi.Nie pamiętam dokładnie ale ok. 6 zł chyba płaciłam za niego.

[Obrazek: na13.gif]
02-06-2012, 02:42 PM
Fajny kursik i pobawiłabym się trochę. Tutaj niestety wszystko kilkanaście razy droższe niż w pl a że wydałam w piątek trochę kasy na materiały więc na razie się wstrzymam z zakupami.
02-06-2012, 06:53 PM
Kupiłam klej do tkanin, bo nie mogę być od Was gorsza i chociaż raz nie spróbować jak się to robi Smile 50 ml firmy Perfetto kosztowało mnie 8,50 - do przeżycia, a może się spodoba i zrobię coś więcej niż jeden woreczek Smile

Home is where the cat is
http://kocieszalenstwo.blogspot.com/
Reklama
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Decoupage Forum | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS