Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage!

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak zrobić ikony?
04-22-2010, 02:28 PM
Jak zrobić ikony?
Gdzieś w sieci spotkałem się z poradnikiem 'step by step' .
Oczywiście przeczytałem i zapomniałem zapisać Sad , a teraz znaleźć nie mogę. Może ktoś zna link do takiego poradnika? Przy czym nie chodzi mi o ten zamieszczony na 'cafeart' - ten mam zapisany...

....slowly and steady wins the race....
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Reklama
04-22-2010, 05:06 PM
RE: Jak zrobić ikony?
Radzę Ci zobić "na czuja".Dlaczego nie chcesz skorzystać z instrukcji z "cafeart"? Czy tam była instrukcja mówiąca o przenoszeniu farby z gazety? Rozpoczęłam pracę chcąc zrobić ikonę.Przy drugim kroku,coś wyszło nie tak,więć dalej robiłam według własnego pomyślunku.Wyszłozadowalająco.Warto eksperymentować - stworzy sie w ten sposób własny styl.
Takie jest moje zdanie.

wszystkiego dobregoSmile
04-23-2010, 08:33 AM
Cytat:Czy tam była instrukcja mówiąca o przenoszeniu farby z gazety?

Właśnie przypomniałaś mi, że w tej instrukcji której szukam było coś o wykorzystaniu gazety do pracy. Wiesz może , gdzie mogę to znaleźć?

A co do instrukcji z 'cafeart' to jest super i na pewno z niej będę korzystał. Lubie jednak przed rozpoczęciem pracy poznać inne możliwości. A w tej drugiej instrukcji, było na przykład opisane jak zamiast folii do złoceń wykorzystać farbę. A poza tym był tam właśnie ciekawy fragment o wykorzystaniu gazety do uzyskania efektu 'starego' drewna.

....slowly and steady wins the race....
04-23-2010, 03:11 PM
To było w cafeart. Trochę nie wyszło według instrukcji,więc złotą farbę wylałam na gazetę i pomazałam deskę,która była przedtem pomalowana na czerwono (nie pamiętam jaki odcień czerwonego).Efekt był fajny,takie lekkie złote przetarcia.Ikonę załączyłam w moich pracach,ale niezbyt widać złocenia,w realu wygląda lepiej.Radzę zrób tak,będzie OK.Powodzenia.

wszystkiego dobregoSmile
Reklama
01-21-2014, 09:46 PM
Mam kilka "ikon" w swoim dorobku, ale teraz zaczęłam pracę nad nową, taką na grubej, starej desce. Do stworzenia jej wykorzystałam m.in. bitumen i złocenia. Wiem, że nie powinnam użyć lakieru wodnego, a rozpuszczalnikowego błyszczącego nie chcę, ponieważ chciałabym, by była matowa.

Czym (niebłyszczącym) mogłabym zabezpieczyć decoupage'ową ikonę?

"You can’t use up creativity. The more you use, the more you have."
01-21-2014, 09:54 PM
lakiery rozpuszczalnikowe występują również w macie...

astro
z Sz1
z Sz2
z Sz3
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
01-21-2014, 10:12 PM
nie robiłam jeszcze ikon, ale widziałam wiele w muzeum Ikon w Supraślu (woj podlaskie). Wypytywałam o techniki, widziałam tam na miejscu film o sztuce ikonografii. Chciałabym zaznaczyć, że każda ikona obowiązkowo powinna posiadać podpis, bo według biblijnej zasady - co nie ma imienia nie istnieje. Widziałam wiele decou kopii ikon bez charakterystycznych podpisów, co powodowało, że były słabym odzwierciedleniem oryginałów. Fajnie że pojawił się ten wątek, bo ciekawi mnie ikonografia i symbolika ikon :-)

http://www.aniapawlak.blogspot.com/
http://jafotografamator.blogspot.com/
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Reklama
01-21-2014, 10:20 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-21-2014 10:22 PM przez DecouDream.)
Dziękuję Vika za szybką odpowiedź.
A macie/masz może jakiś ulubiony, sprawdzony?
Na allegro i www Leroy M. nic nie znalazłam, a na Praktikerze ten:
    (48zł)

----------------------------------------------

Aniu, ja też uwielbiam ikony Smile i może w końcu uda mi się coś podobnego stworzyć.

"You can’t use up creativity. The more you use, the more you have."
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości