Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
klej do crackle dwuskładnikowego
jesteś wielka!
Odpowiedz
Reklama
Do usług Wink
Odpowiedz
Ponawiam pytanie, już raz zadawane na forum, ale pozostawione bez odpowiedzi. Poratuje ktoś?
"wzięłam sie za crackle dwuskładnikowego, zakupiłam werniks do spękań i werniks postarzający Idea, firmy Maimeri. Spękania wyszły piękne. Wtarłam w spękania cień do powiek i wartałoby to teraz polakierować. Nie mam pod ręką lakieru poli, ani żadnego w ten deseń i nie bardzo mam czas, żeby się przejść do sklepu - święta. Podobno można zmyć wierzchnią warstwę werniksu i polakierować to zwykłym akrylem. Kiedy poznać, że już się wszystko dostatecznie zmyło? Jak praca ponownie zacznie się lepić (tak jak step 1)? "
Odpowiedz
Też i te informacje znajdziesz na forum... Wink
A co do zmywania - można, robisz to dopóty, dopóki praca przestanie być lepka Tongue (bo w momencie operacji "zmywanie" będzie... potem przestanie). Daj jej wyschnąć i możesz lakierować lakierem wodnym (akrylowym). Smile
Odpowiedz
Kopałam dziś w necie w poszukiwaniu informacji o zamiennikach do dekupażu i znalazłam informację, że po "dwuskładnikowcu" użyto fiksatywy i lakieru wodnego. Po dłuższym czasie (była mowa o dwóch latach) lakier wodny jednak "przebił się" przez warstę fiksatywy i zepsuł pracę. Czy to możliwe? Czy może tylko zależy to od jakości fiksatywy? Jak zgadnąć czy dana fiksatywa jest dobrej jakości - wyznacznikiem jest cena?
Odpowiedz
Mnie też to interesuje.
Kto ma pasję, żyje podwójnie.
Odpowiedz
Reklama
No kur...czaczki, intruguje mnie to bardzo.
Odpowiedz
Mnie teżTongue
Odpowiedz
Zobacz, może się okazać, że to co dziś działa super to jednak z upływem czasu podlega reakcjom chemicznym i jest to tylko kwestia czasu i tempa ich zachodzenia. Olik by sie tu przydała. To jest specuś!
Odpowiedz
WłaśnieSmile Oli śpiBig Grin
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości