Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
klej do crackle dwuskładnikowego
Powiedzcie mi prosze, Kochane, czy skoro kraki dwuskładnikowe nie lubieją lakierów wodnych, to czy mogę jako kleju pod serwetkę użyć heritage podge-modge? Bo z tego co kojażę, to on chyba wodny jest właśnie...
Odpowiedz
Reklama
Tak, kleisz serwetkę klejem do decu (wodnym), potem kładziesz step1, następnie step2 (to właśnie dwuskładnikowiec), spękania wypełniasz porporiną, farbą olejna, lub zwykłym cieniem do powiek i lakierujesz lakierem poli (nie akrylowym!) Smile
Odpowiedz
Piękne dzięki!

(12-14-2011, 08:29 PM)vika napisał(a): Tak, kleisz serwetkę klejem do decu (wodnym), potem kładziesz step1, następnie step2 (to właśnie dwuskładnikowiec), spękania wypełniasz porporiną, farbą olejna, lub zwykłym cieniem do powiek i lakierujesz lakierem poli (nie akrylowym!) Smile

Odpowiedz
Nie ma za co Smile
Odpowiedz
A mam jeszcze jedno pytanie. Czy po położeniu warstwy lakieru poli mogę dalej lakierowac wodnym? Bo nie bardzo mam teraz warunki na lakiery co waniajet?
Odpowiedz
Dalej już spokojnie możesz lakierować lakierami akrylowymi (warunek - poli musi dobrze wyschnąć) Smile
Odpowiedz
Reklama
wynalazłam własnie na jakims blogu, że prace z dwuskładnikowym kraklem ktoś zabezpieczał fiksatywą do pasteli.
Co to takiego jest ta fiksatywa i czy zastępuje lakier?
Odpowiedz
Fiksatywa, tak... dość dużo pisałam już na jej temat - przeszukaj forum.
Fiksatywa służy do zabezpieczenia pracy przed dalszym lakierowaniem Smile (szczególnie przed rozmazywaniem wydruków i rysunków , np. ołówkiem, dwuskładnikowy tez możesz zabezpieczyć ale w tym przypadku jedna warstwa nie wystarczy)...
Odpowiedz
(12-15-2011, 03:29 PM)vika napisał(a): Fiksatywa, tak... dość dużo pisałam już na jej temat - przeszukaj forum.
Fiksatywa służy do zabezpieczenia pracy przed dalszym lakierowaniem Smile (szczególnie przed rozmazywaniem wydruków i rysunków , np. ołówkiem, dwuskładnikowy tez możesz zabezpieczyć ale w tym przypadku jedna warstwa nie wystarczy)...

ale po zabezpieczeniu fiksatywą mogę podge modge?

Odpowiedz
tak, możesz Smile
fiksatywa w przypadku dwuskładnikowca zabezpiecza przede wszystkim porporinę przed "wymyciem" przez lakier...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości