Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Papier ryżowy jak naklejać?
Jak naklejać papier ryżowy na drewno, a jak na szkło. Kupiłam kilka arkuszy papieru ryżowego i nie mam odwagi spróbowac .....
Odpowiedz
Reklama
Wycinasz wzór z papieru i moczysz żeby papier stał się bardziej elastyczny. Smile
Odpowiedz
Hmmm, ja papieru ryżowego nie moczę. Wycinasz dokładnie wzór i przyklejasz. Jest łatwiejszy w "obróbce" bo jest o wiele mocniejszy od serwetki. Ja robię tak: wycinam dokładnie wzór, powierzchnię smaruję klejem, czekam chwilkę aż troszkę podeschnie, przykładam motyw i dokładnie dociskam paluszkami, następnie po całości smaruje klejem. Przed położeniem oczywiście musisz przygotować powierzchnię, czyli podkład i docelowy kolor tła, pewnie będzie ono białe bo domyślam się, że masz biały papier ryżowy z nadrukowanymi motywami.
"Najlepszych rzeczy w życiu nie można dostać za pieniądze." Albert Einstein
Odpowiedz
Dziękuję za odpowiedzi. A czy tło koniecznie musi być białe? I czy smaruję motyw klejem, przyklejam a potem jeszcze raz klej?
Odpowiedz
Tło nie musi być białe. Ryżowiec lubi klej, ja smaruję powierzchnię przedmiotu klejem, przykładam ryżowciec, a potem jeszcze raz klejem lecę po papierze.
Odpowiedz
Papieru nie smaruj klejem,wystarczy,że posmarujesz miejsce,gdzie chcesz go przykleić. Co do tła-nie wiem jakie chcesz uzyskać efekty.Biały papier przyklejasz na białą powierzchnie,jeśli chcesz mieć białe tło.Najlepiej weź kawałek drewienka,pomaluj na 3-4 różne kolory.Przyłóż papier i zobacz na którym tle będzie się najlepiej prezentować.To wszystko zależy od przedmiotu,od motywy przewodniego na papierze,od Twojego poczucia estetyki.Musisz poeksperymentować,choćby dlatego,aby widzieć różnice tła,a oczami wyobraźni całą kompozycję.To też fajna zabawa!
wszystkiego dobregoSmile
Odpowiedz
Reklama
Właśnie się zabieram do testowania papier ryżowego i mam pytanie dodatkowe: wycinać czy lepiej wyrywać ???
Odpowiedz
Trudno odpowiedzieć na takie pytanie... wszystko zależy od tego jaki to motyw i co jest zdobione...

Ale na początek spróbuj wyrywać - zawsze ciągnąc prostopadle od motywu ( nigdy w bok) Smile

Spróbuj też kleić na lakier - można uzyskać bardzo ciekawy efekt, szczególnie na szkle...

No i pamiętaj, że ryż kocha i klej, i lakier Smile - musi być go dużo Smile
Odpowiedz
No to zaczynam rwać Wink dużo kleju i lakieru, dużo kleju i lakieru, dużo kleju i lakieru ..... no chyba zapamiętam Wink
Odpowiedz
Wyrywany ładniej się wtapia w tło Smile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości