Ocena wątku:
  • 5 głosów - średnia: 3.4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Moje szycie... i nie tylko....
To prawda kamieni jest bardzo dużo - dwa lata temu wybierając się do Stanów narobiłam mnóstwo tego z różnych kamieni. Między innymi miałam czarnego korala. Koleżanka mojej córki powiedziała mi że na Dominikanie czarny koral jest bardzo drogi - naszyjnik 50 cm kosztował 2.5 tysiąca $. Nie mam pojęcia dlaczego tak drogo, ale koleżanka ta kupiła ode mnie wszystko to co miałam z czarnym koralem - bardzo jej się ten kamień podobał - jednak nie ma on wielu zwolenniczek - rzeczywiście jest inny. Tak naprawdę przez ten okres kiedy zajmowałam się mocno (teraz sporadycznie) biżuterią pracowałam chyba na wszystkich kamieniach - nigdy jednak nie miałam serca do tych wszystkich sztucznych - jakoś nie potrafiłam nic z tego skomponować - za to dobrze wypadają do wszelkich dekoracji, na święta mam zamiar właśnie te wykorzystać - do girland np. na grube świece, albo też na stół, do szklanych miseczek obok pływających świec - tu spełniają swoją rolę - bardzo lubię te przezroczyste fasetowane - bo od nich przepięknie odbija się światło świec, i stół wygląda jak zaczarowany.
Najlepsze rzeczy są w życiu za darmo. 
Odpowiedz
Reklama
Piękna biżuteria. Pozostało mi podziwiać bo nie potrafię tak tworzyć
Odpowiedz
Piękności robisz! Szkoda, że nie noszę kolczyków... Chociaż może i dobrze, bo miałabym problem, które sobie "wirtualnie" wybrać! Smile
Pozdrawiam Zuza Smile
Odpowiedz
Zachwycam się, tak na dobrą noc. Noc z kamieniami i niebem z gwiazdami. Powołane do ż(sz)ycia zwierzęta, lampiony, serca i inne swoją prostotą mnie powaliły na łopatki. Ja mam sentyment i do ptaków, i kotów, i serc w prostych kolorach i formie, ale przy tym przy zachowaniu ciepła. Tobie to wszystko udaje się jak nic. I pozostaje nic tylko podziwiać, a i nie ustawać w moim szyciowaniu. Pozdrawiam ciepło!
Jeśli kochasz życie, nie trać czasu, bo z niego życie się składa.
Odpowiedz
Grarut mam propozycję zrób proszę dla mnie kolczyki ( raczysko ze mnie zodiakalne ) a ja CI na szydełku zrobię ozdóbki, co Ty na to
Odpowiedz
Serdeczności wielkie kobietki za dobre słowo. Asia nie ma sprawy, mów co i jak - pisz na priva.
Odpowiedz
Reklama
Jeszcze raz uszytki przejrzałam i pokazałam bratanicy. To sobie powzdychałyśmy. Czy kaczorki, ptaszki i kota szyłaś z wzoru, czy z głowy? Jeśli zaś z wzoru to czy mogę poprosić o udostępnienie? A ten materiał pierwszy na laleczki - nazywa się 'tilda'? Reszta to kolorowe materiały plus płótno? Bardzo proszę o udzielenie odpowiedzi zielonej mocno 'krawcowej'.
Odpowiedz
Amam wszystkie szyjaki jadę z wykrojów, które znajduję w internecie drukuję i powiększam na ksero do odpowiednich rozmiarów jaki potrzebuję, wierz mi żadna filozofia, masz wykrój i szyjesz. To proste szycie, bez zaszewek, falbanek, czy innych podkrojów. Wygoogluj sobie jakieś hasło np. wykrój kota, czy gąski - no co chcesz, a wyjdzie ci tego sporo - nie trzymam tego na dysku, bo szkoda miejsca na coś co jest dostępne w każdej chwili. Wchodź na blogi o szyciu i na fora - tam dziewczyny podają linki do przeróżnych wykrojów - tylko trzeba trochę czasu to fakt - ale jak już zrobisz sobie wykrój to do teczki i maszSmile
Wiesz nie wiem o który materiał ci chodzi - tildy szyte z jakiś starych skrawków - wielkanocne ptactwo, to surówki, len, i płótna, ale też filc kupiony na arkusze w empiku. Ptaki czarne to moja bluzka, której od dawna nie nosiłam. Szukam też w lumpksach materiałów, bo tam trafiają się też perełki. Jakieś fajne lny, płótna można znaleźć wśród zasłon - trafiają się naprawdę cudne. Ostatnio dorwałam piękne róże na zasłonach - szyłam poszewki na poduszki dla koleżanki - takiego materiału nie dostaniesz w sklepie. A piękne róże do tego koronki i falbanki uszyte trochę inaczej niż tradycyjne ozdobią każdą sypialnię. Warto też przeglądać ubrania - czasem jest fajny fason ale kiepski materiał - kupujesz to - w domku pierzesz - prujesz i masz wykrój - który potem możesz sobie modyfikować. Materiały które można wykrochmalić krochmalę i mam sztywniejszy wykrój. Czasem jest tak że materiał fajny a wykrój do bani - zawsze można coś z takiej rzeczy wykombinować.
Nie wiem czy coś ci pomogłam - jak nie pytaj dalej.
Odpowiedz
http://elrincondechelo.blogspot.com/2009...-bano.html
Odpowiedz
Dziękuję bardzo Smile Zachęciłaś, odpowiedziałaś. W zeszłym roku zaczęłam tworzyć bombki na choinkę, szyte ze starych kolorowych skarpet ptaszki. Dało mi to ogrom radości. Ze względu na dzieci robiłam także papierowe postaci z bajek. Zaraz skopiuje podane przez Ciebie wykroje. A z lumpkami, które mój tato nazywa butikami doskonale rozumiem. Nawet ciuchy po dzieciach, czy nienoszone ciuchy za to w fajny deseń zostawiam, odkładam. Niestety odkładanie materiałów, różnych rupci pod decoupage i farb/klejów innych zajmuje mi coraz więcej miejsca, a ściany rozszerzyć się nie chcą. :/ Wybacz, jeśli zajęłam trochę miejsca, ale tak miło u Ciebie, że aż fajnie tak pobyć. Pozdrawiam!
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości