Bazarek-Deco
Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 2.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Meren-re czyli bój się Picasso ;)
#51
Ja tam też optuję za elfem, fajny jest!
Odpowiedz
Reklama
#52
co mi się kłębi? hi hi.
elf taki ładny, bo doradziłyście mi pocieniować, nie mam jeszcze cienkiego pędzla to pomazałam powierzchnię z obrazkiem palcem-tylko złotą farbą na polakierowane wieko Wink
tak hello kitty z ręcznika, nie wyszło za pięknie, ale to były tylko testy Wink nie wiem czy bym dała ręcznie, bo łatwo się rwie i ma kropki (raczej tylko białe tło daje radę), ale na żelazko jest super.

a szczotka, hm, zobaczymy jak wyjdzie ostatecznie, na razie coś dokleiłam i pokropkowałam, ale zmywalnym markerem i nie wiem czy będzie kompatybilny z lakierem.

czekam teraz z niecierpliwością na zamówiony werniks szklący i medium do tkanin. czy tkaninę tj torebkę muszę zdekatyzować, tzn wyprać przed ozdobieniem?
Nie odpowiedziałam na pytanie co jest na puszce. Otóż.
Primer, czarna farba i róże z serwetki. Tu chciałam się sama przekonać jak będzie wyglądać na ciemnym tle. I zauważyłam, że jak daję cienko lakieru to wciąż widać kolor czerwonych róż a jak grubo to zmywa się z tłem. A potem pomazałam złotą farbą metodą na torebkę foliową. Specjalnie takie chaotyczne mazidła, bo to ma być puszka na pędzle więc tak niby artystycznie Wink
Odpowiedz
#53
Wcale nie musisz mieć pędzla do cieniowania, fajnie wychodzi "na szmatkę"Smile
a tkanina, jeśli ma być potem odświeżana przez pranie - to tak, musi być zdekatyzowana...
Odpowiedz
#54
Elf Ma piękne żywe kolory, podoba mi się.
Odpowiedz
#55
Kupiłam medium firmy craft do materiału i to jakaś porażka Sad
poklejony cały materiał, a papier się nie przykleił.
Idę zobaczyć czy zadziała na żelazko. Najpierw spróbuję po prawej stronie a dopiero potem po lewej, bo jak zrobię wg instrukcji to wszystko odpadnie. Sad

Ogólnie, to przestój.
A rzeczy które poprawiam wyglądają jeszcze gorzej Sad

I mam do ozdoby wielkie drewniane krzesło. Mam pomalować na żółto i ozdobić, dla kolegi, tak żeby nie było zbyt ekstrawagancko i żeby się podobało jego mamie. Hi hi. Krzesło typu "góralskiego". Macie jakieś rady? Nie chce mi się wziąć na szlifowanie, trzeba zedrzeć stary lakier i farbę. Mam opalarkę, ale jeszcze nie używałam.

Poproszę kopa na rozpęd, bo mnie kryzys złapał.

Z góry dzięki.
Odpowiedz
#56
masz kopa, tak jak chciałaś!
Czasem tak jest... kryzys to podstępny gość dość Tongue ale najlepszym lekarstwem jest jakiś nowy tworek, przynajmniej ja tak mam...
Odpowiedz
Reklama
#57
Gdyby twórczość miała odzwierciedlać moją naturę byłyby to kwiatki i ptaszki, jasne kolory. Uważam się za optymistkę, która potrafi cieszyć się życiem a carpe diem to nie tylko puste słowa.
Jednak widzę, że muzycznie i artystycznie lubię pokazać coś innego, mocniej wyrazić emocje a może to tylko kwestia estetyki.
Niestety moje prace nie są ekstra staranne, dążę do tego i wiem, że dużo pracy przede mną.

Na zdjęciach nowa torebka. Zdjęcia średnie, bo zrobione nie moim aparatem.

               

Odpowiedz
#58
to niebieskie to brokat, farba taka?
Troche mi się to gryzie z tymi zdjęciami, ale widocznie taka była Twoja wizja Big Grin fajny pomysł, taki...nowoczesny Smile
"Stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to co oswoiłeś"
Odpowiedz
#59
Złota farba a na to niebieski brokat.
Miało być tak niebiańsko, dziewczynki z przeszłości itd.
Jeszcze to wykończę, lakier wiele razy na całości-nie wiem jaki, bo ten craft mnie wkurza, może jakaś koronka, ale wtedy będzie za bardzo naćkane, zastanowię się.

Ech, ciężko było. Ciemne torby są najtrudniejsze, mogłam zacząć od białej lub ecri.
Jednak klej do ciemnego tła kiepski, nie polecam. Zostawia takie kulki, które potem przebijają. Miałam fajną torbę zieloną z sową i ją popsuł ten klej Sad Myślicie, że mogę zamalować białą farbą i jeszcze raz nakleić motyw?
Na jasnej torbie nie byłoby tak widać lakieru, który miał być matowy.
Aha, do toreb świetne są serwetki, gdyż są bardzo cienkie. Zwykły papier raczej się nie nadaje Sad 20-40 warstw specjalnego lakieru na powierzchni a4 to się raczej nie opłaca.
Mnóstwo błędów popełniłam, ale ile się nauczyłam przy tym Smile
Odpowiedz
#60
Nie wiem co się bejbusiowi gryzie, bo mnie nic Smile
Mnie się ta torba podoba, mogłabym taką mieć, wcale bym się nie obraziłaTongueTongue
I wiesz co, merenre, ja tych Twoich błędów jakoś nie dostrzegamHuh
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

O nas
    Forum decoupageforum.pl