Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
klej...
Ostatnio kupiłam klej To-Do Colla Sati. Cały czas stosowałam klej Haftgrundem. Troszkę boję się go zastosować dlatego tutaj moje pytanie Smile

Rożnią się bardzo te kleje od siebie ? Jak reagują na żelazko? Co jest ważne na temat tego kleju?
Odpowiedz
Reklama
Myślę,że pod żelazko lepiej rzadszy.Nie znam Haftgrund,jest rzadki czy gęsty?
wszystkiego dobregoSmile
Odpowiedz
O, to coś nowego... Jak ma się klej do żelazka w decoupage'u? Oświećcie mnie, do czego używa się żelazka? Huh
Odpowiedz
ja czytała, że żelazka używa się gdy mamy do naklejenia większy motyw ale może jest jeszcze inny powód
pozdrawiam
Aga
Odpowiedz
Masz rację,Delicja, ale również żelazka stosuje się przy gładkich powierzchniach (np.chusteczniki).Idealnie przyklei się serwetka i nie potrzeba mazać pędzlem.
wszystkiego dobregoSmile
Odpowiedz
Żadna nie napisała ,że na motyw trzeba położyć papier do pieczenia , a żelazko powinni być nagrzane średnio . Inaczej farba się zażółci.
Ponieważ koczet chyba tego nie robiła , napiszę jak ja robię "na żelazko"
Do wszystkiego używam kleju Haritage -Modge Podge SATIN.
Maziam dwa razy , najpierw raz, wysycha, potem drugi raz znowu wysycha , układam motyw , kładę na to papier i żelazkiem trzeba przejechać kilka razy.
Na żelazko przyklejam też papier jeśli jest równa powierzchnia.
Odpowiedz
Reklama
Dzięki za wytłumaczenie! A czy motyw można/trzeba wcześniej przeprasować? I chyba taki sposób klejenia to tylko na drewno i metal?
Odpowiedz
Ja stosowałam tylko na drewno. Motywu nie prasujesz, musisz tylko ładnie go ułożyć żeby nie było zmarszczek. Nie miałam odwagi stosować tego sposobu póki nie zobaczyłam jak to się robi. Mnie to co czytałam niewiele dało., musiałam zobaczyć.
Odpowiedz
Najlepszy jest klej Heritage!!!! Nr 1
Odpowiedz
Słyszałam,że wszystkie media Haritage są świetne? Czy zgodzicie się ze mną,czy może mają jakiś "niewypał"?
wszystkiego dobregoSmile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości