Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gruntowanie
A ja maluję tymi małymi pomarańczowymi - dziwne koniecznie pomarańczowymi wałeczkami - inne niestety nie kryją tak ładnie, nie wiem czy to struktura tych wałeczków, ale są rewelacyjne. No chciałam napisać, że jak maluję tymi wałeczkami, to nie gruntujęTongue
Najlepsze rzeczy są w życiu za darmo. 
Odpowiedz
Reklama
ahaa Smile no to fajnie, bo już myślałam, że muszę wszystko kupywać osobno do wszystkiego Tongue A jak już sobie pomaluję ten słoiczek i nałoże obrazek przyklejony klejem -kupiłam wikol, to potem lakieruję to miejsce gdzie jest ten obrazek czy całą krauzke? Smile
Odpowiedz
Ja bym lakierowała całość Tongue
A wikol rozcieńcz przed klejeniem...
Odpowiedz
Postanowiłam nie zakładać nowego wątku, tylko tutaj zadać pytanie.

Poradźcie mi moje drogie, bo mam zagwozdkę.

Kupiłam gipsowy zegar, ma on tak świetny kolor (odcień beżu) i fakturę, że obawiam się iż nałożony grunt mi popsuje to wszystko łącznie z kolorem.
Teraz właściwe pytanie...
czy muszę ten gipsowy zegar zagruntować ? a jeśli tak to czy są jakieś specyfiki, które są przezroczyste ?. Nie chodzi mi o firmowe a raczej "domowe" lub małe budowlane terapie zastępcze Smile

Z góry dziękuję za pomoc.
Odpowiedz
Są primery transparentne, ale może spróbuj klejem do decu? Np. taki Modge Podge to podkład, klej i lakier w jednym.
Odpowiedz
CAthrine, a jaka gamę kolorystyczna masz na mysli, bo gruntować gipsu raczej nie trzeba, chyba, ze jest maks gladki, to ja bym gessem rozwodnonym cieniutko pojechala. chcesz na to akryl dać i motyw z papieru/serwetki? i lakier? jak nie jest maks gladki, to dwa razy akryl (no tylko wtedy sie ten kolor zgubi), w kazdym razie daj kazdej warstwie dobrze przeschnac. A jak chcesz zachowac kolor i fakture, to moze pokombinujesz polozenie koloru tylko w zaglebieniach, np patyczkiem kosmetycznym bitum w zlobieniach, na to drugi kolor, ale zeby bitumu (rozetrzyj patyczkiem ten bitum) nie zaslanial - moze jakas zgaszona zielen, mozne zloto ciemne? czyli wtedy swietne sa patyny i pracujesz palcem, szmatka, patyczkami, chusteczkami nawilzonymi.
Odpowiedz
Reklama
Ona chce coś przeźroczystego Domi, by zachować kolor gipsu.A na to pewnie coś naklei.
Odpowiedz
aa. no to klej. albo primer do szkla, co nie? to po co ja tyle pisze Smile... trzeba sie nauczyc czytac ze zrozumieniem.
Odpowiedz
Można zagruntować lakierem, z zależności od efektu, który chcesz uzyskać - matem, półmatem albo takim w wysokim połysku Smile
Odpowiedz
Jeśli nie chcesz tego gipsu koloryzować, to ja bym zagruntowała klejem do decou, najlepiej takim klej i werniks w jednym. Ja tak gruntowałam świeczniki z surowej ceramiki (biskwit). Są białe i pomyślałam, ze nie ma potrzeby ich malować, ale trzeba czymś zabezpieczyć, żeby powierzchnia się podczas pracy nie brudziła.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości