Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gruntowanie
Mam pytanie odnośnie gruntowania. Gdy byłem w sklepie i kupowałem podstawowe kleje (klej, lakier) spytałem się sprzedawczyni jak np ozdobić butelkę. Ona powiedziała że na początku trzeba ją zagruntować klejem. I teraz pytanie. Czy to gruntowanie jest konieczne? Czy wszystko trzeba tak gruntować? I ile czasu musi to schnąć? (sprzedawczyni mówi że jeden dzień musi schnąć).
Odpowiedz
Reklama
Nie robiłam jeszcze na szkle, widocznie z obawy o to o co Ty teraz Wink Sądzę, że jest konieczne, bo jak malowałam szkliwioną donicę to mi cała farba płynęła, więc gruntowanie powinno temu zapobiec, no bo jak zmatowisz inaczej, przecież nie papierem ściernym, choć teraz sama bym podjęła eksperyment malowania farbą i jej przetarcia. Napewno jest tu wiele osób "baardzo wtajemniczonych" i ktoś z pewnością dobrze Ci doradzi. Poczytaj dotychczasowe rady, może na coś trafisz.
Odpowiedz
Ja zdobię na razie same butelki i nie gruntuję ich niczym tylko odtłuszczam płynem do szyb lub myję w ludwiku. Farba nie spływa tylko najlepiej malować tapując gąbeczką bo pi pędzlu zostają smugi, chyba, że nałożysz 2 warstwy.
Odpowiedz
Ja tez nie gruntuje. Klade farbe podkladowa pedzlem, smugami sie nie przejmuje, zreszta mam taki podklad, ktory schnac sie zlewa i smugi znikaja. Potem na to tapuje gabka i nic sie nie dzieje. O kleju nie slyszalam.
Odpowiedz
Jeżeli chodzi o mnie toja tak jak dziewczyny ,gąbeczka i farba na odtłuszczoną butelkę i wychodzi.
Odpowiedz
Ok. Dzięki za odpowiedzi.Rady na pewno się przydadzą.
Odpowiedz
Reklama
No to może ja... klej bardzo dobrze gruntuje szkło (chodzi o klej do decou) ale jest stosunkowo drogi, można jednak kupić specjalny primer do gruntowania powierzchni trudnych (jak szkło) np Fluggera i pomalować pierwszą warstwę (lub nawet dwie) a następnie dopiero warstwę farby , polecam, bo nawet jeśli wydaje nam się, że sama farba wystarczy ( i na początku tak właśnie wygląda) to po pewnym czasie może się zdarzyć, że całe zdobienie razem z farba nam zejdzie...
Odpowiedz
A ja mam pytanko -może tym razem się wyswietli bo ostatnio coś źle nacisnełam i całe moje powitanie zniknęło Tongue Jeśli chcę pomalować buteleczkę to też tzreba użyc farby akrylowej? a to jest jakaś specjalna do szkła farba? Wczoraj zakupiłam farbe akrylową do drewna i lakier akrylowy do drewna to czy w takim razie mogę tego do szkła też użyć?
Odpowiedz
Spokojnie możesz użyć tej do drewna. Jeśli nie masz podkładu, to radzę pierwszą warstwę bardzo cienką dać. I oczywiście najpierw dobrze odtłuścić szkło! Smile
Pozdrawiam Zuza Smile
Odpowiedz
Możesz Justyssia, możesz...
Tylko butelka musi być najpierw zagruntowana ( patrz post wyżej) Smile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości