Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przecieranie..
Napisze mój sposób na przecieranie ponieważ widziałam na forum że ktoś miał kłopot z przecierką..

Maluję na ciemno, tam gdzie chcę mieć przetarcia.
Jak wyschnie to smaruję świeczką.
Na to jasna farba i po wyschnięciu tam gdzie była świeczka trę papierem ściernym.
I dopiero wtedy motyw.

Podaje ciekawy artykuł: http://www.cafeart.pl/20060621298/decoup...upage.html
Odpowiedz
Reklama
to zależy, czy mówimy o postarzających przetarciach/przebarwieniach czy o takich obdrapaniach.
Jeśli obdrapania - ciemna farba pod spodem, jasna na zewnątrz i potem na kantach ta jasna zdrapana tak, żeby wyszła ciemna spod spodu - to sposób ze świeczką, wtedy łatwiej zdrapuje się farba wierzchnia (trzeba delikatnie przetrzeć świeczką miejsca, w których potem wierzchnia farba ma być zdrapana.
Natomiast tzw. przecierki robię albo farbą - z grubsza tak jak opisałaś albo bitumem - daje naprawdę fajny, delikatny efekt w odcieniach brązu. Przecieram już po naklejeniu motywu i innych ewentualnych efektach - na samym końcu.
Odpowiedz
Mam pytanie- czy "przecieranie" świeczką nie sprawia późniejszych problemów z lakierem? Nie odłazi np? Bądź co bądź jest to natłuszczenie powierzchni.

Poza tym słyszałam też o używaniu w tej technice wazeliny zamiast świeczki. Czym się to różni? Smile
Odpowiedz
Z wazeliną nie próbowałam,ale jeśli posmarujesz świeczką,to pamiętaj,aby paproszki świeczki usunąć.Czasem ścieram zmywakiem (tą częścią,którą szorujemy gary) jeszcze wilgotną farbę.
wszystkiego dobregoSmile
Odpowiedz
Ciekawy sposób, musze wypróbować
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości