Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pędzle
ups nie chce mi wczytać mojej odp

oki no to może ja
jak zawsze wszystko zależy od tego co chcesz lakierować i jakiego lakieru używasz. ja wypróbowałam już wiele pędzlów i w końcu znalazłam ale najpierw kilka wskazówek:
1. pędzel do lakieru jest TYLKO I WYŁĄCZNIE do lakieru - nawet jak umyjesz i wymoczysz i zrobisz inne czary- mary do lakieru i koniec
2. powinien być miękki
3. nie mogą mu wyłazić kłaki
reszt tak na prawdę jest kwestią gusty
ja używam pędzli płaskich i tak do malowania dużych powierzchni - takich jak wieka skrzyń czy pudelka używam obecnie pędzli firmy RENESANS NR 35

DO MALOWANIA JAJEK
tak by był błysk, gładkość i co ważne by nabierało się od razu dużo czyli by warstwy były grubsze doskonale sprawdził się polecony przez Malole pędzel wachlarzowy- do kupienia np w empiku - wygląda tak
http://www.maxel-cosmetics.pl/maestro-pe...-5535.html

wachlarze sprawdzą się szczególnie przy gęstych lakierach np przy Vidaronie - gorzej jest z nimi przy lakierach bardziej wodnistych takich jak domalux bezzapachowy akrylowy

do tego kupiłam jeszcze jeden paski syntetyk o nr 12 to do węższych powierzchni.
Z tymi numerami tez trzeba uważać bo każda firma ma swoja numerację. Jednym słowem należy kupić jeden plaski szerszy - taki ok 4 cm i jeden węższy taki ok 2 cm ot i cała filozofia. U mnie jak widzisz królują syntetyki - zawsze sprawdzam "na dotyk" jeśli pędzel jest "miziasty i mięciutki " to się nada.
nowe miejsce http://fioletowyraj.blogspot.com
wcześniejsze prace :http://fioletowyraj.bloog.pl/
Odpowiedz
Reklama
Gofira- WIELKIE dzięki, będę więc dalej eksperymentowała majac na uwadze, to co mi poradziłaśSmile)
Odpowiedz
Pierwsze warstwy lakieru możesz kłaść nawet takim trochę zużytym pędzlem, byle miękkim. Za to do ostatnich warstw warto używać całkiem nowego pędzla. Jeśli masz zamiar dużo robić to inwestycja w dobre pędzle (ja też używam tych co Gofira) zwróci ci się w postaci ładnych wyrobów i spokojnych nerwów.
Kto chce znajdzie sposób, kto nie chce znajdzie powód.
Odpowiedz
Dzięki bardzo- widzę, że pędzli nigdy dosć -hehe. Mam nadzieję, że rozprawię sie z problemem smug po lakierzeSmile
Odpowiedz
Butle też tym wachlarzowym Smile
Odpowiedz
Lakierowanie chyba opanowałam - choć czasem jakieś psikusy się przytrafiają - Flugger - ten to dopiero kapryśnik jest Wink i nie jest to wina pędzli...
Odpowiedz
Reklama
mój mąż się zdziwił, kiedy zamiast pędzla do makijażu powiedziałam że jako dodatek do prezentu na święta chcę pędzle do lakieruSmile
Odpowiedz
Stawiam na to, ze na następne święta będziesz chciała szlifierkę Tongue
Odpowiedz
Swój pierwszy zestaw decou dostałam na walentynki... Może niezbyt romantyczne, ale spełniające marzenie Smile
"You can’t use up creativity. The more you use, the more you have."
Odpowiedz
Ło matuchno..! To moje pierwsze spękania Big Grin
Cieszyłam się z nich jak dziecko. Nigdy więcej takie mi nie wyszły Undecided Ot szczęście nowicjusz Wink
Najpierw malowałam ciemna farbą. Oczywiście wyschła. Potem użyłam jednoskładnokowca TO-DO. Nakładłam go grubo i podsuszałam suszarką, żeby nie spływał (choć był dość gęsty, ale nakładłam go sporo). Potem szybko tapowałam gąbką też grubawą warstwę tej beżowej farby (farba to na pewno był Amsterdam w tubie). Podsuszyłam suszarką, dosychało samo i znów suszarką.
Słoiczek mam do dziś Smile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości