Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Krok po kroku :-)
Bardzo fajny i przejrzysty blok....

http://kurs-decoupage.blog.pl/

Szkoda, że tutaj tak mało w tym dziale Undecided
Odpowiedz
Reklama
Wiedzialam, ze gdzies juz spotkalam sie z tym blogiem. Zaswitalo mi jak zobaczylam jajka - szukalam przed wielkanoca sposobow na naklejanie i nacinanie motywow na jajka. I wlasnie tam wujek google mnie wyslal. Fajna stronka.
Odpowiedz
To fakt, tam pokazane jak dla amatora - prosto i przejrzyście.
Odpowiedz
Exclamation 
Witam serdecznie. Czy któraś z Was, "deqpażanki" może umieścić tu kursik krok-po-kroku, jak transferować wydruk za pomocą Mod Podge?
Wiele z Was używa specyfiku tej firmy, ale dla laika w tej dziedzinie fajowo by było, gdyby ktoś poprowadził go za rączkę Wink może pokazał zdjęcia użytych specyfików?
Odpowiedz
Gerda, jest mnóstwo filmów na youtube, które pokazują, jak to się robi - wpisz "transfer wydruku" i możesz oglądać godzinami Smile
Transferować możesz na Mod Podge, na Art Medium lub inaczej nazwane media do transferów, wreszcie na lakier lub klej - generalnie robi się to dwojaką metodą:
1. Wydruk smarujesz solidną warstwą medium po stronie zadrukowanej i przyklejasz na powierzchnię, dokładnie dociskając, żeby pozbyć się pęcherzyków powietrza. Suszysz bardzo dokładnie (kilka godzin, np. na noc). Gdy jest zupełnie suche, zwilżasz papier, który jest przyklejony wydrukiem do dołu, gdy namoknie, zaczynasz go delikatnie rolować, ścierać, pierwszą warstwę można gąbką, później już delikatnie palcami. Rolujesz/suszysz tak długo, aż zrolujesz cały papier, a zostanie tylko wydruk. Zabezpieczasz warstwą medium, lakierujesz.
2. Wydruk smarujesz kilkoma warstwami medium/transfer glaze, różnie się podaje, że trzy do pięciu, nawet sześciu warstw - oczywiście od strony zadrukowanej. Suszysz to, nie przyklejając do przedmiotu. Gdy wyschnie, wkładasz wszystko do wody na parę-paręnaście minut, i dalej tak samo, rolujesz papier, aż zostanie błonka medium z wydrukiem. Tak uzyskany obraz naklejasz po prostu na przedmiot, lakierujesz.

W każdym przypadku wydruk powinien być z drukarki laserowej, albo kopia z ksero, nie atramentowy, bo atrament się rozmaże, chodzi o toner z laserówki. Gdy transferujesz napisy, musisz mieć wydruk w lustrzanym odbiciu (do metody 1, gdy robisz glaze, czyli błonkę, to nie).

A już mega prosto - na etapie lakierowania przedmiotu, gdy np. chcesz dodać jakieś napisy, czy ornamenty, nakładasz warstwę lakieru na przedmiot, w żądanym miejscu przyklejasz na mokry lakier wycięty wydruk, drukiem do dołu. I znowu, jak wyschnie, na mokro rolujesz papier, aż zostanie sam wydruk. Lakier, gotowe.
Odpowiedz
Ślicznie dziękuję za obszerną odpowiedź Smile Na Youtube oglądałam, ale w pewnym momencie "zgłupiałam", bo raz ów specyfik z Mod Podge był w czerwonej butelce (znaczy naklejce), raz w pomarańczowej, to znowuż niebieskiej Huh Raz był połysk, a raz mat...oszaleć można Big Grin nie do końca rozumiejąc co mówią i bazując na "obrazkach" hahaha. Stąd moje pytanie...
Raz jeszcze dziękuję i zabieram się do testów...
Odpowiedz
Reklama
Wszystkie te preparaty działają na takiej samej zasadzie, więc to nie jest aż takie ważne, czy to mod podge, transfer medium, klej 3 w 1 czy inny pies lub wydra Smile Niektóre są łatwiejsze w obsłudze, inne mniej. Mod podge ponoć bardzo szybko schnie i to jest duża zaleta.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości