Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
bejca i krak
Czy na bejce wodną mogę odrazu połozyć kraka i na to farbe jasniejszą aby widac było naturalne spękania? Pomóżcie dziewczyny! Pozdrawiam Sefora
Odpowiedz
Reklama
Bejca strasznie brudzi - ja bym polakierowała, a potem krak...
Pozdrawiam Zuza Smile
Odpowiedz
(03-28-2011, 11:53 AM)Zuza napisał(a): Bejca strasznie brudzi - ja bym polakierowała, a potem krak...

Dzięki za podpowiedź! Tak zrobiłam, lakier, krak i na to farba wyszło OK. Jak pomaluję lakierem, to zrobię fotkę i zaprezentuję.
Odpowiedz
zaintrygowała mnie bejca, więc podepnę się pod temat... powiedzcie mi dziewczyny, co to w zasadzie jest ta bejca, i czy używa się jej tak samo jak farby ??
Odpowiedz
Bejca jest impregnatem do barwienia drewna. Wnika w strukturę drewna i trwale zabarwia jego powierzchnię, zachowując widoczny rysunek słojów. Położona pod farbę zmieni jej kolor.

Są różne rodzaje bejc -
wodna - na bazie emulsji wodnej, barwników i pigmentów
spirytusowa - na bazie rozpuszczalników organicznych
woskowa - wodna z dodatkami wosku
rozpuszczalnikowa - na bazie rozpuszczalników organicznych
antyczna - na bazie barwników i pigmentów oraz rozpuszczalników, które są wolne od aromatów
jest też lakierobejca - to nic innego jak lakier z barwnikami i pigmentami.

Pomalowanie bejcą jest raczej już nie do odwrócenia...

Farbę można zeszlifowac, bejcy nie.

Odpowiedz
Ta nasza vikusia kochana to jest kopalnia wiedzy.
"Najlepszych rzeczy w życiu nie można dostać za pieniądze." Albert Einstein
Odpowiedz
Reklama
Blush dziękuję za odpowiedź Smile a jaką najlepiej kupić z tych wszystkich rodzajów ??
Odpowiedz
Jaką kupić?
To jest sprawa indywidualna...
Spirytusowa i rozpuszczalnikowa pięknie barwi drewno, wodna dużo gorzej...
lakierobejcy zdecydowanie nie polecam Smile
Odpowiedz
hmm... tylko pewnie ta spirytusowa i rozpuszczalnikowa strasznie śmierdzą ? czy może nie jest aż tak źle ?
Odpowiedz
Spirytusowa nie śmierdzi ma swój lekki zapaszek ale nie drażniący i nie mocny Smile o rozpuszczalnikowej nie mogę się wypowiedzieć ale ja również używam wodnej i jest ok Smile
... nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym.
Stephen King "Miasteczko Salem"
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości