Bazarek-Deco
Ocena wątku:
  • 8 głosów - średnia: 3.38
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Raz kozie... pokazuję... - 103 - dla mamy dziewczynek
#11
Virgo - coś czuję, że niedługo będzie z Ciebie dekupażystka całą gębą! Big Grin Chciałabym mieć tyle zapału...
Pozdrawiam Zuza Smile
Odpowiedz
Reklama
#12
Nie zmatowiłam przed malowaniem - było matowe (z połyskiem to farba co to jej użyłam).
Mój tata popadł w zachwyt (tatusie tak mają Wink) i zabrał to coś do siebie. Syn mówi, że już jest w użytku - na centralnym miejscu parapetu.


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#13
pewnie córusia tatusia Smile i dobrze Smile

doniczka fajnie zrobiona. Czy widzę ciemną farbę wyjechaną poza brzeg dolnego paska doniczki? zamaluj ją jasną i będzie cudnieSmile
Odpowiedz
#14
callisto, właśnie nie córunia tatunia tylko tatunio fioł na punkcie roślinek, doniczek, podstawek i takich tam... Wink
Odpowiedz
#15
Bardzo fajna doniczka - nie dziwię się tacie! Big Grin
Pozdrawiam Zuza Smile
Odpowiedz
#16
No i super. Pierwsza praca w obiegu. Teraz czas na nastepne.
Odpowiedz
Reklama
#17
och, fajnie mieć takiego tatę, mi pomaga w kwiatach, na działce przekopuje, wykopuje, dzieli karpy czyli większy kaliber wchodzi w grę, jednak do doniczek się nie rusza...no chyba, że trzeba je przewieźć ze sklepu na działkę Smile
Odpowiedz
#18
OK, domaluję "wyjechane" i polakieruję jeszcze kilka razy.
Trenuję pękanie:
-wieczko, uważam, całkiem nieźle popękało
-pudełeczko jest...w "różnych stylach" popękane Wink
Tak poważnie, to już chyba wiem na czym to polega.
Grubiej położony crak powoduje intensywniejsze (gęściejsze) spękania na cieniej położonej drugiej warstwie farby.
Grubo położona farba na grubej warstwie crak-a to grubsze bruzdy spękań.
Malowanie drugiej warstwy farby na craku (poprawianie) to niestety zamalowanie pęknięć (nawet tych, których jeszcze nie widać - już się nie wytworzą).
Moim zdaniem lepiej wychodzą drobne spękania kiedy farbę, która ma popekać kładzie sie gąbeczką.
...takie moje obserwacje.


Załączone pliki Miniatury
               
Odpowiedz
#19
teraz widzisz jakie można uzyskać spękania, nawet kierunek pędzla nałożonego craku zrobi inne spękania i to już wiesz. Sama przyznasz, że czasem ciężko jest wytłumaczyć dokładnie komuś czegoś o czym dana osoba nie ma pojęcia a zależy jej na poznaniu techniki. Sama tak robiłam gdy poznawałam ckraka i byłam tym doświadczeniem zachwycona jakie można uzyskać efekty.
a krak pięknie popękał !
Odpowiedz
#20
Oj, tak, tak. Trzeba poczytać, pooglądać a i tak metoda prób i błędów najlepszym nauczycielem. Tylko kiedy raczej więcej błęów niż sukcesów to braknie cierpliwości. Ale warto, oj warto Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

O nas
    Forum decoupageforum.pl