Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Papier ścierny. Jaki?
A ja jestem leniwa i rzadko szlifuję lakier Blush Chyba, ze mam jakieś ewidentne nierówności. Gladką powierzchnię uzyskuję dobierając dobry lakier i miękki pędzel, a ostatnio wypróbowałam tez lakier w sprayu, który jako ostatnia warstwa daje istne lustro.
Odpowiedz
Reklama
(02-16-2013, 11:14 PM)Erato napisał(a): Gladką powierzchnię uzyskuję dobierając dobry lakier i miękki pędzel, a ostatnio wypróbowałam tez lakier w sprayu, który jako ostatnia warstwa daje istne lustro.

Będę wdzięczna za podpowiedź, jakiego lakieru i jakiego typu pędzla używasz oraz ile warstw lakieru stosujesz.
A ten lakier w sprayu to daje się tylko jedną warstwę?

Acha, i jeszcze jedno; czy stosując papiery ryżowe też lakieruje się aż do zgubienia tych kłaczków/włókienek czy powinny one celowo zostać trochę widoczne?
Odpowiedz
Odpowiem od końca - to zależy, jaki chcesz uzyskać efekt. Ja lubię zachować fakturę papieru ryżowego i nie przeszkadzają mi widoczne nierówności. Ale to zależy od danego projektu.
Pędzel najlepszy jest z nylonowego, bardzo miękkiego wlosia. Wrzuć sobie chociażby na Allegro hasło pędzel nylonowy. Bo w budowlanych trudno taki dostać.
O lakierach jest cały wątek, poczytaj sobie, bo dobrych lakierow jest mnóstwo. Ja lubię akrylowy Pentart a z "budowlanych" Domalux, bardzo sobie chwalę poliuretanowe Syntilory, a już w ogóle zachwycona jestem matowym.
W sprayu mam dwa rozpuszczalnikowe, jeden Motip Crafts, drugi Dupli Color. Oraz nowy akrylowy nazywa się to Fly Color, bardzo dobry, mocno lśniący, szybko schnący, nie zażółca. Wszystkie one są kupione w sklepach typu Obi albo Leroy Merlin.
Odpowiedz
A ja odkryłam papier ścierny na gąbce. Jest fajny, dlatego, że nie muszę używać żadnego klocka drewnianego i mi się nic nie wyślizguje. Są chyba trzy grubości. Ja kupuję fine lub extra fine. I to wystarczy. A papier w arkuszach leży odłogiem.
Pozdrawiam,
Agnieszka

http://abfdblogg.blogspot.com/
Odpowiedz
Jest fajny zwłaszcza do jajec i bombek. A ja nakładam zwykły na zmywak kuchenny, na tę zieloną, sztywniejsza stronę i lecę. Taniej wychodzi :-)))
Nie krytykuje się tylko tych, którzy nic nie robią
Odpowiedz
Oli, dobry pomysł, dzięki Smile
Pozdrawiam,
Agnieszka

http://abfdblogg.blogspot.com/
Odpowiedz
Reklama
Oli a jak ten papier mocujesz na gąbce?
Odpowiedz
(04-09-2013, 03:51 PM)wronia napisał(a): Oli a jak ten papier mocujesz na gąbce?
Urywam dwa razy szerszy i owijam na gąbce, a potem trzymam to wszystko razem do kupy i się nie przesuwa. Można szybko zdjąć, przepłukać, przesunąć, jak coś się wytrze czy naderwie itp.
Nie krytykuje się tylko tych, którzy nic nie robią
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości