Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Papier ścierny. Jaki?
Oli jak na świeżynkę, która zaczyna w decou dużo wiesz... zadziwiające. Jak rozumiem robisz dużo innych rzeczy, ale decou nie jest ci obce, jak widać Smile
Najlepsze rzeczy są w życiu za darmo. 
Odpowiedz
Reklama
(01-06-2013, 07:39 PM)grarut napisał(a): Oli jak na świeżynkę, która zaczyna w decou dużo wiesz... zadziwiające. Jak rozumiem robisz dużo innych rzeczy, ale decou nie jest ci obce, jak widać Smile
Grarutku, robię dużo innych rzeczy, a z dekupażem dopiero zaczynam, nic jeszcze nie zrobiłam poza chustecznikiem dla teściowej :-)
E, zasady są wszędzie podobne.
Nie krytykuje się tylko tych, którzy nic nie robią
Odpowiedz
OOOO jak miło było poczytać fachowy wykład - dzięki.
Jeśli nie tajemnica - do czego używasz papieru ściernego? jesteś lakiernikiem samochodowym?
"Najlepszych rzeczy w życiu nie można dostać za pieniądze." Albert Einstein
Odpowiedz
:-) Nieee, jeszcze kobiety lakiernika nie widziałam. Szlifuję zwykle jakieś zaprawy - najczęściej w domu na ścianach :-) odziedziczyłam w spadku po dawnych lokatorach jakąś ohydną przecierkę, która po moich kolejnych pacykowaniach zaczyna widowiskowo odłazić. Następnym razem chyba zeskrobię do zera Undecided
tak to jest, jak małż ma dwie lewe ręce do malowania, albo raczej dwie lewe chęci, bo kiedyś, kiedyś nawet malował.
Odpowiedz
Oli, i ja dziękuję, przeczytałam z uwagą. Problem w tym, że w zwykłych marketach to papier w ogóle nie jest opisany jako wodny lub suchy, podana jest tylko gradacja ziarna. Gdzie szukać oznaczenia, czy papier jest wodny czy nie Huh
Ja używam trzech gradacji: 400 do wstępnej obróbki drewna, 800 do szlifowania po farbie oraz pierwszego szlifowania lakieru i 1200 do ostatniego szlifu lakieru. Więcej po prostu mi się nie chce Tongue
Odpowiedz
I trzy gradacje wystarczą. Papier wodny można poznać po tym, że się nie łamie (często w niezaplanowany sposób), kiedy chce się go owinąć np. na palcu, czy po prostu zagiąć w pół w celu przedarcia. Wodna 400 jest już bardzo drobna. Ja zwykle kończę na 360tce, już nie wiem co musi być, żebym sięgnęła po 600tkę, ale oczywiście różne są upodobania. Natomiast suchy papier ma grubsze ziarno przy tej samej numeracji. W markecie trzeba po prostu pytać, jeśli nie ma oznaczeń typu autopaper , w komputerze powinni to mieć. No i wodny poznaje sie po cenie, gorzej, jeśli jest tylko jeden rodzaj :-)
Zajrzałam do swoich papierów - sprawa prosta. MUSI być to napisane na odwrocie. Na jednym (Union) mam napis Aqua, na drugim waterproof (w trzech językach)i auto-paper.
Na suchym nie masz nic.
Odpowiedz
Reklama
Dzięki - znaczy się moje chyba wszystkie suche Confused
Odpowiedz
Tak - wodny jest z tyłu opisany a na "zwykłym" mam tylko nr ziarna i to wszystko.
"Najlepszych rzeczy w życiu nie można dostać za pieniądze." Albert Einstein
Odpowiedz
Kierując się Waszymi wskazówkami zakupiłam papier: 800 i 1500. Próbowałam trzeć i farbę, i lakier i nic, praktycznie nic to nie dało. Normalnie do surowego drewna używam 180 lub 220 i nie wiem czy dobrze dobieram gradację ale surówki szlifuje fajnie. 180-tką przetarłam też przedmiot 4-krotnie lakierowany (odczekałam prawie dobę). Zeszlifował, ale nie do gładkiej powierzchni, tam gdzie były "rowki" w drewnie, w które wniknęła farba i lakier nie dało się zeszlifować. Po tym szlifowaniu polakierowałam ponowanie i szczerze mówiąc nie widziałam znaczącej różnicy pomiędzy tym, a przedmiotami robionymi wcześniej, przy których lakieru w ogóle już nie zeszlifowywałam.
Powiedzcie mi, proszę, czy Wy ozdabiając przedmioty zawsze w końcowym efekcie uzyskujecie powierzchnię idealnie gładką, no nie wiem, jak tafla lodu, bez widocznych "śladów" typu smugi od pędzla po lakierowaniu??
Odpowiedz
Tafle lodu uzyskuje się po kilkudziesięciu warstwach lakieru, ze szlifowaniem między warstwami.
Home is where the cat is
http://kocieszalenstwo.blogspot.com/
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości