Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przyklejanie serwetki na szkle
A ja przyklejałam w całości na talerz i wg mnie całkiem dobrze wygląda... Nie wiem tylko jak połączysz ze sobą oba końce - chyba muszą być darte, a nie ucięte...
Pozdrawiam Zuza Smile
Odpowiedz
Reklama
(11-15-2010, 06:18 PM)truskawka napisał(a): Callisto miała bibułkę ryżową ( taka delikatna)

Racja Smile Dostałam ją a zamawiałam papier ryżowy - potraktowali jako zamiennik.
Odpowiedz
(11-04-2010, 01:07 AM)callisto napisał(a): do szkła jest specjalny klej, który jest jednocześnie klejem i lakierem w jednym który zabezpieczy pracę.

A czy oprocz tego specjalnego kleju, tudziez rozwodnionego vikolu o ktorym tez wspominasz, mozna uzyc do jakiegos innego kleju dostepnego w budowlanym?
Odpowiedz
Chyba vicol jest najlepszy.Co do specjalnego kleju do szkła,to się "przejechałam",bo był jakiś taki mało "elastyczny",a poza tym zostawiał brzydkie ślady.Był to PVA.Dobrze,że był tani,to sobie nie plułam w brodę.
wszystkiego dobregoSmile
Odpowiedz
Możesz też przyklejać lakierem- nie koniecznie klejem!
Shy
Odpowiedz
(01-06-2011, 02:53 PM)mery napisał(a): Co do specjalnego kleju do szkła,to się "przejechałam",bo był jakiś taki mało "elastyczny",a poza tym zostawiał brzydkie ślady.Był to PVA.Dobrze,że był tani,to sobie nie plułam w brodę.

Samo powiedzenie ,,byl to klej PVA,, niewiele mowi. Rodzajow tego kleju jest mnostwo. Czesc z nich mam ''obcykane'' bo niemal mieszkam w budowlanym - ciagle tam czegos szukam;P
Teoretycznie zwykly bialy PVA sklei wszystko to co ma porowata strukture (papier, tkaniny, drewno). Sa tez kleje PVA do ceramiki i takie stosowane tylko w budownictwie. Trzeba uwazac co sie z polki zabiera, bo one najczesciej wygladaja tak samo, roznia sie tylko oznaczeniami. Do szkla sa specjalne modyfikowane kleje. Szukaj kleju PVA z oznaczeniami BWF21 albo BWF41. Bedzie to zolty klej, troche smierdzacy, ale sklei szklo, metal, tworzywa sztuczne,do tego w roznych kombinacjach.
Odpowiedz
Reklama
Nie będę zakładać nowego wątku, mam nadzieję, że pytam we właściwym, kupiłam śliczny bladoróżowy papier ryżowy z perłowymi kwiatami jabłoni, i chciałam z niego zrobić świecznik ( wypaliła mi się stara świeca w szkle) tylko jak przykładam papier do szkła to motyw prawie ginie. Czy powinnam najpierw przykleić biały papier ryżowy - mam taki gruby z wyraźnymi włókanmi - czy może od razu ten ładny. Bardzo proszę o radę
Odpowiedz
No niestety na ryżowym motywy blado wyglądają, można dać najpierw biały ryżowy a no to dopiero ten ładny, powinno troszkę pomóc. Spróbuj na słoiku.
"Najlepszych rzeczy w życiu nie można dostać za pieniądze." Albert Einstein
Odpowiedz
dziękuję za szybką odpowiedź Smile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości