Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
odlewy z foremek
jako że nieustannie robię sobie poligon doświadczalny znów proszę o radęSmile

zakupiłam sobie foremki do odlewów i masę superlekką darwi, grubsze motywy wychodzą mi elegancko, gorzej z ażurowymi czy zawijaskami. jak już masa wyschnie wychodzą mi bez problemu, ale chciałabym wyjmować mokre, żeby uformować i przykleić np na bombce (kleiłam na magika, odpadnie czy się będzie trzymać?)
mniejsze motywy przykleiłam bez problemu, ale te większe, czy dłuższe....
macie jakieś triki żeby to łatwiej wyłaziło z foremki? póki co wpadłam tylko na pomysł żeby posmarować foremkę olejem, jest lepiej, ale i tak się bardzo kruszy i łamie
a może użyć jakiegoś innego preparatu? czytałam że heavy body gel jest elastyczny po wyschnięciu, macie jakieś doświadczenia?

i jak malować takie odlewy? pociągnęłam jeden farbą metaliczną a potem przesmarowałam pastą postarzającą, efekt mi się podoba, ale nurtuje mnie coś jeszcze, mianowicie piękny złoty/srebrny kolorek niczym wzór z konturówki.. niby łatwe, ale jak to zrobić kiedy mam inny kolor na przedmiocie, a chcę inny kolor ornamentu? malowanie farbą akrylową i konturówką mi nie wyszło, trzeba barwić masę przed zrobieniem odlewu czy da się na gotowym przedmiocie?
Odpowiedz
Reklama
Trochę naforemkowałam-używam masy z Kik,a także Das.Odlewy wyjmuję lekko wyschnięte i od razy kleję na vikol. Same odlewy też malowałam.Jeśli chodzi o te drone odciski,to wyczytałam,że można posypać foremke talkiem (ale tylko trochę) Nie ma potrzeby natłuszczać foremki,o wtedy odlew wyjdzie  tłusty,trudno ędzie malować.Nie wiem jaka jest ta Twoja masa,bardzo elastyczna?Możesz też podczas wkładania masy lekko wyginać formę,aly weszła w zakamarki. Osobiście przy zakupie foremek zwracałam uwagę,aby nie były zbyt ażurowe i drobne.Powiem Ci,że ta masa z Kika jest świetna,odlewy bardzo elastyczne.
wszystkiego dobregoSmile
Odpowiedz
Mery, u nas nie ma tego sklepu, przynajmniej ja nie widziałam
Masa jest super, leciutka, elastyczna i przy odrobinie wprawy można chyba te zawijasy wyjąć, choć jak piszesz moje odciski były za tłuste i farba nie trzymała, zamiast talku posypię pudrem niemowlęcym i zobaczymy.
wczoraj zrobiłam drugi odcisk, z gesso, jest elastyczny jak guma i na obłych kształtach można go formować, nie malowałam go jeszcze
Odpowiedz
Hira,a gesso nie za rzadkie?Muszę spróbowaćSmile Podobno klej na gorąco można użyćSmile
wszystkiego dobregoSmile
Odpowiedz
na razie zrobiłam 1 odlew i udało się tylko jak gesso wysycha to się kurczy i trzeba po pewnym czasie dołożyć trochę masy,
mam taką foremkę, zrobiłam największy, z glinki nie dałam rady wyciągnąć na mokro
http://zielonekoty.pl/pl/p/Forma-foremka...-male/8283
teraz nałożyłam do foremki ze śnieżynkami i też musiałam uzupełnić, suszy się jeszcze

jeszcze planuję opcję heavy body gel do koronek, ale muszę na zakupy się wybrać
kleju na gorąco nie próbowałam, można w tych silikonowych foremkach czy są jakieś specjalne?
Odpowiedz
Hirka,ale jak dajesz gesso na raty,to się zwiąże? Czytałam o kleju-leją do tych samych foremek.
wszystkiego dobregoSmile
Odpowiedz
Reklama
tak wiąże, ale spodnia warstwa nie może być całkiem sucha. ja zrobiłam tak ze jak zobaczyłam że się skurczyło leciutko to dołożyłam, nie czekałam do wyschnięcia, wyjęłam na następny dzień
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości