Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Transfer zdjęcia na drewno
Przyznaję, to moje pierwsze próby. Dlatego nie mam pojęcia jakie są przyczyny moich niepowodzeń. Dlatego proszę o wskazówki, co robię źle ;-)

- deska: wyszlifowana, nie zabezpieczona żadnym środkiem, surowa, nie pomalowana
- zdjęcie: wydruk kolorowy na drukarce laserowej, zwykły papier ksero
- klej: lekko rozcieńczony wikol (choć próbowałam również innych środków, efekt jest ten sam)

Efektem za każdym razem jest transfer, który ma spore białe przebicia. To już nie jest papier, papier jest starty delikatnie kilka razy (aż niestety do starcia koloru, przebicia się do deski). Gdy natomiast lekko zmoczę, zdjęcie wygląda super. Gdy wyschnie nalot biały wraca. Próbowałam pomalować lakierem, ale biały nalot pozostawał. 

Sad 

Co w takim razie jest nie tak? HELP....

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Reklama
To mogą być smugi od kleju. Transfer najlepiej wygląda na białym podkładzie - wtedy wszelkie tego typu niedoskonałości znikają. Na surowym drewnie, metalu itp. trzeba bardzo uważać przy nakładaniu medium, żeby było idealnie cienko i równo. Dziewczyny czasem robią transfer na lakier - z bardzo dokładnym dociśnięciem motywu, bo zabielenia to czasem też minimalna ilość powietrza, która gdzieś została. Po lakierowaniu część niedoskonałości znika, ale często widać granice wycięcia motywu, które pod pewnymi kątami są widoczne.
Ja zaczęłabym od transferów na białym. Potem dopiero na czystym drewnie ( polakierowałabym dobrze wcześniej, żeby była gładka powierzchnia).
Nie krytykuje się tylko tych, którzy nic nie robią
Odpowiedz
(08-16-2017, 11:20 AM)oli napisał(a): To mogą być smugi od kleju. Transfer najlepiej wygląda na białym podkładzie - wtedy wszelkie tego typu niedoskonałości znikają. Na surowym drewnie, metalu itp. trzeba bardzo uważać przy nakładaniu medium, żeby było idealnie cienko i równo. Dziewczyny czasem robią transfer na lakier - z bardzo dokładnym dociśnięciem motywu, bo zabielenia to czasem też minimalna ilość powietrza, która gdzieś została. Po lakierowaniu część niedoskonałości znika, ale często widać granice wycięcia motywu, które pod pewnymi kątami są widoczne.
Ja zaczęłabym od transferów na białym. Potem dopiero na czystym drewnie ( polakierowałabym dobrze wcześniej, żeby była gładka powierzchnia).

Dziękuję. 
Dodam, że zdjęcia są w całości (nie wycinane elementy), i w przeważającej części czarne lub ciemne, więc biel chyba tu nic nie da :/
Co to znaczy: transfer na lakier? Jaki lakier?
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości