Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
dziecięcy domek drewniany w ogrodzie
Witam
Od jakiegoś czasu podejmuję się odrabiania drobnych przedmiotów. Mój mąż kończy składanie altanki drewnianej w ogrodzie dla dzieci. Zamarzyłam, że na ścianach przykleję serwetki z różami - jakby miejscami rosły w klombach.
Czy ktoś próbował takiego ozdabiania? Jeśli tak, proszę mnie przekierować. Szukałam w wątkach, ale nie znalazłam. Domek cały rok będzie stał na dworze.

1. Jaki podkład dać pod serwetkę, żeby przykleiła się dobrze na desce sosnowej?
2. Przyklejać serwetkę klejem do decoupage, czy wystarczy na lakier?
3. Ile warstw lakieru nałożyć?

mamaJustyna
Odpowiedz
Reklama
(06-27-2017, 12:37 AM)mamaJustyna napisał(a): Witam
Od jakiegoś czasu podejmuję się odrabiania drobnych przedmiotów. Mój mąż kończy składanie altanki drewnianej w ogrodzie dla dzieci. Zamarzyłam, że na ścianach przykleję serwetki z różami - jakby miejscami rosły w klombach.
Czy ktoś próbował takiego ozdabiania? Jeśli tak, proszę mnie przekierować. Szukałam w wątkach, ale nie znalazłam. Domek cały rok będzie stał na dworze.

1. Jaki podkład dać pod serwetkę, żeby przykleiła się dobrze na desce sosnowej?
2. Przyklejać serwetkę klejem do decoupage, czy wystarczy na lakier?
3. Ile warstw lakieru nałożyć?

mamaJustyna

Witaj,
Całę nasze forum jest o takim ozdabianiu, więc masz wiele do czytania, trudno Cię przekierować do jednego miejsca. Polecałm dział o preparatach i mediach oraz o technikach. Tam dowiesz się czym kleić, na czym i jak.
Zapraszamy też do Witalnika i do przeczytania naszego Regulaminu na początek. Porady techniczne forum też wyjaśniają sporo technicznych kwestii.
Nie krytykuje się tylko tych, którzy nic nie robią
Odpowiedz
(06-27-2017, 06:45 PM)oli napisał(a):
(06-27-2017, 12:37 AM)mamaJustyna napisał(a): Serdecznie dziękuję - jeszcze przejrzę sugerowane działy

Niestety z tego co czytałam do tej pory, niestety wszystko, na co się natknęłam dotyczy przedmiotów przechowywanych wewnątrz. Stąd moje pytanie
Odpowiedz
Aaaa, teraz zauważyłam, że na zewnątrz. Odpuść. Serwetki blakną błyskawicznie, w końcu to coś na chwilę, do otarcia ust. jakość wykonania - żadna. każdy papier zresztą zblaknie i zniszczy się od wilgoci, nawet pod 30 warstwami lakieru jachtowego, o ile w ogóle będziesz chciała sobie z prawdziwego drewna taki laminat zrobić. Drewnochron - najlepsze wyjście i konserwacja co najmniej co dwa lata.
Nie krytykuje się tylko tych, którzy nic nie robią
Odpowiedz
A nie lepiej domek pobejcować na jakieś fajne kolorki? Np.każda ściana na inny Naughty Wewnątrz domku kawałki "dzieciowych" tapet?
wszystkiego dobregoSmile
Odpowiedz
Też sądzę, że domek tak ozdobiony pewnie pierwszy rok będzie cieszył oko a w latach kolejnych pod wpływem warunków atmosferycznych różyczki znikną a Twoja praca pójdzie na marne.
"Najlepszych rzeczy w życiu nie można dostać za pieniądze." Albert Einstein
Odpowiedz
Reklama
(06-28-2017, 10:44 PM)natabus napisał(a): Też sądzę, że domek tak ozdobiony pewnie pierwszy rok będzie cieszył oko a w latach kolejnych pod wpływem warunków atmosferycznych różyczki znikną a Twoja praca pójdzie na marne.

Moja żona tak zrobiła i niestety po kilku dniach mocnego słońca efekt już nie był taki fajny jak na początku, szkoda sił Wink
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości