Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lakier do szkła
Jako że dopiero się uczę więc mam nadzieję że pomożecie.
Zrobiłam misę ze szkła . Chciałam ją polakierować lakierem wodnym, ale niestety w trakcie się skończył.
Jest piatek - jutro nie kupie żadnego lakieru do decoupage
Czy jest jakiś lakier zastępczy do kupienia w markecie, którym mogłabym pokryć pracę. Ale taki, po użyciu którego będzie można myć misę w wodzie.
No i możecie mi wyjaśnić co to jest lakier szklący i jak go używać?
I gdzie najtaniej go ewentualnie kupić? Internet czy sklep?
Odpowiedz
Reklama
Jeżeli zrobiłaś misę ze szkła, to po co ją lakierować? Żaden lakier nie wytrzyma normalnego mycia w wodzie, ale szkło tak.
To misa w technice fusingu? Bo na tym to my się tu nie bardzo znamy...
Nie krytykuje się tylko tych, którzy nic nie robią
Odpowiedz
(05-19-2017, 08:40 PM)oli napisał(a): Jeżeli zrobiłaś misę ze szkła, to po co ją lakierować? Żaden lakier nie wytrzyma normalnego mycia w wodzie, ale szkło tak.
To misa w technice fusingu? Bo na tym to my się tu nie bardzo znamy...

Misę kupiłam w sklepie za 4 zł ze szkła. Od dołu połozyłam dwuskładnikowy cracker  potem purpurinę , serwetke i akryl...na to znowu serwetkę - jako że misa jest dość wysoka Big Grin

Ale już wiem . Przypomniało mi się że mam koleżankę , która zajmuje sie od lat decoupage. Poradziła kupić lakier do jachtów v33 ( jest podobno taki co nie żółknie ) i tym pomalować cienką warstwa 3 razy.

Gdzieś czytałam że są jakieś lakiery , gdzie po nałożeniu nalezy włożyć do piekarnika na 30 minut i wtedy podobno można myć nawet w zmywarce...chodzi o ceramikę.

Coś ktoś?
Odpowiedz
p.s nie pytajcie mnie o techniki bo ja w temacie dopiero około 3 tygodni Big Grin
Odpowiedz
Aaaaaa, zdekupażowałaś misę za szkła i chcesz ją zabezpieczyć. To znajdziesz info w wątkach o lakierach.
Nie krytykuje się tylko tych, którzy nic nie robią
Odpowiedz
v33 jest delikatnie żółtawy, nie wiem jaki masz kolor pracy... czy pomalowana jachtowym zejdzie przy myciu tego nie wiem
zeby myc w wodzie podobno tzeba nałożyć lakier szklący i wypalić w piekarniku, ale tego nie próbowałam jeszcze, tak można ze szkłem i ceramiką
tak czy siak nie odważyłabym się umyć takiej misy w zmywarce
Odpowiedz
Reklama
V33 nie żółknie..? No nie, przynajmniej nie widać tego, bo dość żółtoburszynowy jest sam w sobie to i żólknięcia nie widać Smile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości