Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pudełko drewaniane
Witam. Mam pytanko dotyczące ozdobienia pudełka drewnianego.
Cechy pudełka
1. pudełko powinno być pomalowane/polakierowane....generalnie nie powinno być surowe
2. musi być naniesiona grafika
3. muszą się na nim znaleźć informacje dotyczące adresu firmy i logo
4 fajnie by było gdyby pudełko było wyłożone czymkolwiek wewnątrz.

Teraz moje pytanie. Jakbym jako zupełny laik chciał takie pudełko sobie zrobić to odnosząc się wymienionych punktów, jakich technik/materiałów powinienem użyć? Jakie byłyby najefektywniejsze, najlepsze?

Drugie pytanie. Ile pracy do stworzenia takiego pudełka potrzebowała by osoba wprawiona/profesjonalna? Chcę chociaż orientacyjnie oszacować koszty takich prac
Odpowiedz
Reklama
Drogi klonie.
Decoupage nie opłaca się, jeśli chcesz zrobić kilkaset sztuk (dobrze pamiętam?). To czasochłonna, kompletnie nieopłacalna robota. Typowe hobby, wymagające wiedzy i staranności.
Jak poczytasz sobie nasze wątki szkoleniowe, które masz pogrupowane wg materiałów i technik, szybko się zorientujesz.Te wątki są także dla Ciebie.
Wybacz, że nie ma tu osoby, która siądzie zamiast Ciebie i zrobi Ci tu wykład na zadane pytania, oszacuje koszty itp. Cenimy swój czas i poświęcamy go na hobby, o którym napisałyśmy tu bardzo wiele. Twoja sprawa, czy zechcesz z tego skorzystać. Wiem, trudna sprawa czytanie, ale może dasz radę.
Mam wrażenie, że chcesz nieźle zarobić, ale tak, żeby inni się za Ciebie maksymalnie narobili za friko. W sumie, żeby wszystko za Ciebie zrobili, jak widzę. Taka stadnina w Jaowie, co? Nic nie wiem, ale bym chętnie w tym pogrzebał. Nie jestes pierwszy. Pozwolisz, że już nie będę odpisywać na priv. Tu masz wszystko.
Nie krytykuje się tylko tych, którzy nic nie robią
Odpowiedz
Smile..po prostu niesamowite. Nie wiem skąd to się bierze w dzisiejszych czasach...napisałem jeden post. Jeden post...a już pojawia się kwas i już pojawia się jakaś dziwna atmosfera, której nie potrafię pojąć.

Moderator forum, który chyba ma to wszystko moderować już mnie nie lubi bo "ma wrażenie, że chce nieźle zarobić"..sry..ale co mnie obchodzi człowieku twoje wrażenie? Jesteś wróżką? Wyciągasz te swoje wrażenia ze szklanej kuli?

Zadałem najpierw pytanie z prośbą o informacje czy namiary na osoby które zajmują się takimi rzeczami zarobkowo. Zapytałem czy takie istnieją..rozumiem że to przestępstwo. Post został skasowany...chociaż nie wiem na podstawie czego. Widzę przecież że takie prace są sprzedawane...czy ten co je kupuje to jakiś cwaniak, który chce nieźle zarobić?

Możesz mi napisać co cię tak bodzie w zwykłym pytaniu? Dla twojej informacji. Przeczytałem przejrzałem sporo tutoriali. Wiem że grafikę można nakładać za pomocą:transfer gelu, art medium, zmywacza do paznokci itd...Ale przy każdej z technik pojawiają się różnego rodzaju "nieprecyzyjne określenia". Transfer pojawia się na drewnie, podobraziu itd...Nie wiem czy jakaś metoda jest lepsza dla jednego podłoża, czy nie. Czy jedna jest lepsza dla zdjęć czy nie itd...Nie wiem jak wymienione składniki współgrają z innymi np: bejcą itd...itp...

Tak. Nie siedzę w tym. Nie sprawdzałem tego na różne sposoby, całymi godzinami. Więc korzystam z mojego prawa moderatorze. Przypominam że zaakceptowałem regulamin, podałem mail i zarejestrowałem się na tym forum..więc rozumiem że mam prawo zadawać pytania dotyczące tematu. Chcę sam sobie zrobić takie pudełko...ale nie stać mnie na zakup 20 i do tego sprawdzanie każdej możliwości, metody...więc pytam. Proszę o pomoc..Czy na prawdę muszę to wszystko pisać?

Jeśli się okaże że to wszystko jest kosztowne, czasochłonne to mi to ktoś napisze i będę wiedział..tyle. Cała historia....
Odpowiedz
Jest to na tyle kosztowne, na ile wyceniasz swój czas. Pudełko trzeba polakierowac około 20 razy. Czasem 30. Rodzaj transferu zależy od efektu, jaki chcesz uzyskać i własnych, w może przede wszystkim właśnie własnych upodobań. Dopóki nie popróbujesz czy Ci to w ogóle odpowiada nie mamy o czym za bardzo rozmawiać. Nie fochaj się, bo wyraźnie pisałeś w poście, który skasowałam, że interesuje Cię kilkaset sztuk. Sprawdzasz zwyczajnie, czy opłaca Ci się zaczynać robotę. W końcu ją zacznij. Kup sobie jedno pudełko w empiku i próbuj. Coś się nie spodoba, nie wyjdzie? Zamalujesz i zaczniesz na tym samym pudełku kolejne eksperymenty.
Jeśli wszystko przeczytałeś- nie zadawaj podstawowych pytań. Popróbuj różnych transferów. Szczerze? Kilkaset sztuk transferami? Transfer ściera się gołym palcem...

(05-03-2016, 02:24 PM)klon napisał(a): Zadałem najpierw pytanie z prośbą o informacje czy namiary na osoby które zajmują się takimi rzeczami zarobkowo. Zapytałem czy takie istnieją..rozumiem że to przestępstwo. Post został skasowany...chociaż nie wiem na podstawie czego.
Jeżeli nawet są, to tu się nie reklamują, bo nie wolno. Wejdź w jakąś galerię internetową i napisz do dowolnego twórcy, który robi decoupage. Przejrzyj prace, ceny i wyciągnij wnioski.

(05-03-2016, 02:24 PM)klon napisał(a): Przeczytałem przejrzałem sporo tutoriali. Wiem że grafikę można nakładać za pomocą:transfer gelu, art medium, zmywacza do paznokci itd...Ale przy każdej z technik pojawiają się różnego rodzaju "nieprecyzyjne określenia". Transfer pojawia się na drewnie, podobraziu itd...

Google załatwi Ci sprawę "nieprecyzyjnych określeń". Być może masz jeszcze trochę za małą wiedzę, żeby z niektórych tutoriali skorzystać, ale odrobina osobistego zaangażowania powinna załatwić sprawę.
I jeszcze jedno: Na forum jest taki dział "Pierwsze kroki". W nim Witalnik.
Wypada napisać najpierw kilka słów o sobie, zwłaszcza jeśli pierwszą rzeczą na jakimkolwiek forum jest branie, a nie dawanie.
Nie krytykuje się tylko tych, którzy nic nie robią
Odpowiedz
(05-03-2016, 04:22 PM)oli napisał(a): Nie fochaj się, bo wyraźnie pisałeś w poście, który skasowałam, że interesuje Cię kilkaset sztuk. Sprawdzasz zwyczajnie, czy opłaca Ci się zaczynać robotę.

Możesz mi wyjaśnić swój tok rozumowania? Bo napisałaś to jakbyś mnie na czymś przyłapała. Jakbyś pisała o czymś złym...wyjaśnij mi..co w tym złego? To jest chyba absolutnie normalna sprawa.

Ja nie mam zlecenia na pudełka. Ja nie szukam kogoś kto zrobi za X żeby sprzedać za 2 razy drożej. Ja potrzebuję pudełek, ale ilości nieprzemysłowe. Mogę zlecać druk UV, robienie pudełek u introligatora, albo kupować na tysiące...ale jedną z opcji jest właśnie ozdobienie ich przez kogoś kto się na tym zna. Idealnie się to nadaje do mojego produktu jakim są drewniane puzzle...których nie jestem w stanie robić masowo.

Generalnie to muszę po prostu pudełko zabejcować i nanieść grafikę..jakimkolwiek sposobem. Pomyślałem sobie że jeśli ludzie sprzedają takie pudełka robione przez siebie to może i jest opcja zamówienia ich większej ilości....lub zrobienia samemu...no ale widzę że jak nie zrobię ich najpierw sam, to nie mamy o czym rozmawiać.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości