Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
szerokie spękania - jak zrobić?
tak za jednym razem grubo posmarować? bo do tej pory smarowałąm tak sobie, po jak zanikał mleczny kolor dawałam kolejną w innym kierunku i tak 4-5 razy, potem suchym pędzlem step 2
teraz jak robiłam to było chyba za ciepło, popękało z prędkością swiatła, jak podeszłam nałożyć 2gą warstwę step 2 to już wszystko spękało
chciałam ciut większe oczka i grubsze spęki, po weekendzie zabiorę się znów, teraz testuję przyklejanie wydruku z atramentówki
Odpowiedz
Reklama
Step 1 grubo, a step 2 też grubszą, ale jedną.
Odpowiedz
zrobiłam w końcu kilka kolejnych prób z krakami które mam, nie wychodzą mi takie spęki. próbowałam pentarta, dalę do dużych spękań i stamperię do dwukolorowych. odpuściłam niestety...
mam na oku jeszcze jeden preparat, DecoArt Crackle Glaze, to jest preparat jednoskładnikowy, jak w końcu się zabiorę żeby go kupić to wypróbuję i dam znać.
A zmywałyście kiedyś nieudane spękania 2 składnikowe? mam takowe na plastikowej bombce i się zastanawiam jak je ugryżć... wyszły bardzo ładne, ale bardzo cieniutkie i żeby dojrzeć efekt to trzeba się bardzo dokładnie przyjrzeć. ten krak się nadaje na jasną powierzchnię i ciemne wypełnienie, a ja mam granatową bombkeSad
Odpowiedz
Ja zmywałam step nr 2 dali po to by później lakierować pracę lakierem na bazie wody. Chyba nie uda się zmyć stepu nr 1 i wypełnionych spękań, nie wiem, trzeba próbować.
"Najlepszych rzeczy w życiu nie można dostać za pieniądze." Albert Einstein
Odpowiedz
step 2 i wypełnienie chyba mi się udało zmyć pod bieżącą wodą, nie ma śladu po paście wypełniającej. zostały mi takie ciągnące się gluty, zdrapałam je szorstką ściereczką.
tak na chłopski rozum, skoro po zmyciu stepu 2 wodą można lakierować pracę lakierami akrylowymi, to może po prostu nałożyć jeszcze jedną warstwę farby?
albo spróbuję jeszcze nałożyć od nowa step 1, a potem grubszą warstwę lub kilka warstw stepu 2, może mi wyjdą szersze te spękania
Odpowiedz
no może i tak, najwyżej nie wyjdzie. Najlepiej po prostu wypróbować.
Odpowiedz
Reklama
Próbować, próbować i jeszcze raz próbować. I najlepiej nie liczyć, że za każdym razem wyjdzie ten sam efekt. Kraki wredotami są okropniastymi.
A jeśli po zmyciu stepu 2 nie widać lub słabo widać spęki to operację powtórzyć bez zmywania "pozostałości" (pod warunkiem, że z pirwszej próby step 2 jest dokładnie zmyty). Znaczy ponownie step 1 i tak dalej... Można speki innym kolorem wypełnić i wtedy takie głębsze, bardziej przestrzenne wychodzą.
A przenajlepiej jest popatrzeć jak Natabusek to robi. Wiem, widziałam, robiłam, odwagi nabrałam i nie daję się złośliwcom.
Dala do spęków jest jak dla mnie najlepsza.
Odpowiedz
właśnie dalą taka drobnica mi wyszłaSmile na innej pracy wygląda to super, ale nie tu
Odpowiedz
To może daj kilka cienkich warstw stepu nr 2.
Odpowiedz
O tutaj poczytaj o Dali http://sylwiaserwin.pl/2013/preparaty-da...#more-1069
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości