Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
lakier mi popękał ;-(
jakiś diabeł mnie podkusił i postanowiłam wypróbować werniks triple chic firmy deco art na moich pieczołowicie wyszlifowanych pisankach (jako ostatnią warstwę)i oczywiście pięknie popękał....szlag mnie mało nie trafił jak zobaczyłam,dobrze że pisanek tylko kilka, wzięłam pierwszą z brzegu i zeszlifowałam
i teraz mam zagwozdkę, ten lakier jest bardzo gęsty, starałam się nakładać cienko,miałam suchy pędzel, szeroki, taki ze 3cm, próbowałam wachlarzowym,ale miał rzadkie włosie i nie zbierał lakieru
macie jakiś pomysł co mogłam spartolić?
jeszcze na dobicie przeczytałam gdzieś w necie że żółknie...aja na samym białym robię póki co
Odpowiedz
Reklama
Ooo.., smuteczek. Nie znam tego werniksu i gdybać tylko mogę. Albo zareagował z tym pod spodem, albo mimo wszystko za gruba warstwa lub za szybko sechł. Podsuszył się wierzch, zaczął werniks wysychać głębiej i wierzch popękał. Mnie czasem tak się zradza kiedy popędzam suszenie zbyt ciepłym powietrzem suszarki.
Odpowiedz
na kilku jajkach drobniutka siateczka,na kilku kaszka
ja mam kilka teorii, ale doświadczenia zero więc pytam bardziej doświadczonych...
suszarki nie używałam ale mam w domu ciepło,ok 25C
Odpowiedz
Poczekajmy, może któraś z Dziewczyn ma doświadczenia związane z tym specyfikiem Smile
Odpowiedz
Ten lakier pęka w połączeniu np. z klejem tej samej firmy - tak sobie zmarnowałam dwie tace i pudełkoSad ale kładziony na lakiery i kleje stamperii jest świetny, po 3-4 warstwach efekt jak po 10 innego lakieru.
Home is where the cat is
http://kocieszalenstwo.blogspot.com/
Odpowiedz
ja kleiłam na pod modge, lakierowałam pentartem,lakieru miałam chyba z 15 warstw,może za dużo
a jak szlifować kiedy się daje tak mało warstw?
Odpowiedz
Reklama
Myślę, że może warstwy dobrze nie wyschły.
Ja to czasem delikatnie przeszlifuję po drugiej. Wszystko zależy od tego czy coś nie wystaje jeszcze znad lakieru, np. akryl po tapowaniu, oraz od grubości papieru.
"You can’t use up creativity. The more you use, the more you have."
Odpowiedz
te warstwy pod spodem były suche jak pieprz. triple chic nałożyłam 1 cienką warstwę, obejrzałam po jakichś 6 godzinach i popękał
dziś go nałożyłam jako eksperyment na jajco z naklejonym motywem i 1raz przelakierowane pentartem i też popękał,może jednak za cienka warstwa?albo sie z pentartem gryzie...
spróbuje coś polakierować 1 raz mod podge (używam jako podkładu i kleju) a potem triplechic, zobaczymy co będzie
o szlifowaniu pytałam jak to robić przy triple chic, bo tam kładzie się mniej warstw; przy zwykłym lakierze już opanowałam szlifowanie (chyba)
Odpowiedz
To próbuj na innej powierzchni i dawaj znać.
"You can’t use up creativity. The more you use, the more you have."
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości