Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
jak wygładzić farbę
pomóżcie, zamarzyły mi się pisanki, gładkie
miałam jakieś jajka styropianowe, postanowiłam użyć... i się zaczęło
wiem że styropian jest chłonny, porowaty i niewdzięczny, przeklęłam już go kilka razy, ale jakoś poszło o krok do przodu.
przetarłam papierem ściernym, zaszpachlowałam 2x masą o gęstości kremu, znów przeleciałam papierem i było ok
postanowiłam jeszcze zagruntować, gesso 1x nałożyłam miękkim pędzlem
potem poszła farba, nakładałam i gąbką i różnymi pędzlami
po pędzlach są smugi (o tym wiedziałam), po gąbce taka gęsia skórka
chciałabym to wygładzić ale poległam....farba suszyła się ponad dobę, użyłam duluxa zabarwionego farbką, warstw na kilku pisankach mam różnie, od 2 do 4
próbowałam delikatnie papierem ściernym 180, 400, 600 i schodzi mi farba aż do podkładu za każdym razem....co ja robię źle?
póki co znów zamalowałam to co się starło i się suszy
to będzie widoczne nawet po kilkunastu lakierowaniach i szlifowaniach, prawda?
na osłodę suszy mi się właśnie krak jednoskładnikowy, tego już nie będę polerować
Odpowiedz
Reklama
Hira, rozumiem, że na gesso położyłaś akrylowego Duluxa i to właśnie on został starty.
Może zbyt mocno szlifowałaś..? Jeśli smugi lub gęsią skórkę chcesz zeszlifować to trzeba kilka warstw farby położyć, żeby było z czego równać. A żeby mniej widoczne były smugi, albo skórka to trzeba rzadszej farby użyć.
Odpowiedz
myślę że za bardzo przyłożyłaś się do szlifowania Smile tak jak Virgo pisze, unikaj gęstych farb, lepiej troszkę rzadszą a więcej warstw
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości