Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zdecydowałam, ale zbyt późno.
Cześć dziewczyny Smile

Tu nie chodzi o taki typowy problem techniczny, ale bardziej wynika z mojego niezdecydowania.
Postanowiłam zrobić pudełeczko "kawowe" - pobejcowałam i od razu machnęłam lakierem. Dopiero potem przykleiłam serwetkę. Jakoś teraz (już prawie po 2 tyg) stwierdziłam, że lepiej wyglądałoby to z przecierkami - jakoś tak kolory by się połączyły z tą serwetką.

I teraz pytanie do was. Czy jest sens i ryzykować robiąc przecierki na lakierze, lekko zmatowić lakier i wtedy, czy kompletnie do żywca to zrywać? Coś czuję, że ta pierwsza opcja kiepska :/

Dodam od razu fotkę Smile

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Reklama
Trzeba by było zrywać do żywca, ale czy to ma sens? Wg mnie bardzo dobrze pudełko wygląda. Zrób drugie, szkoda roboty :-) To najwyżej sobie przerobisz, tzn zamalujesz wieko na biało i nakleisz coś innego :-)
Nie krytykuje się tylko tych, którzy nic nie robią
Odpowiedz
I ja bym go nie ruszała.
Może spróbowałabyś pobielić gdzieniegdzie metodą suchego pędzla? Jeśli tego nigdy nie robiłaś, spróbuj pod spodem. Jeśli jest wylakierowany, a efekt Ci się nie będzie podobał, możesz wszystko zmyć wilgotną szmatką.
"You can’t use up creativity. The more you use, the more you have."
Odpowiedz
Hmmm. No to już sama nie wiem hah.
Ale tu racja. Jak już jest lakier to wystarczy, że mokrą szmatką przetrę i już po farbie. O tym nie pomyślałam ^^
Odpowiedz
Robię teraz taką pracę, że wnętrze jest pobejcowane i polakierowane. Szerokim pędzlem naniosłam białą farbę akrylową (niewielką ilość) i ścierałam od razu szmatką dotąd aż efekt mnie zadowolił.
"You can’t use up creativity. The more you use, the more you have."
Odpowiedz
No mi jakoś po lakierze ciężko to się nanosi. Jakoś efekt mnie nie zadowala. Ostatecznie zostawiłam. Może naniosę jakieś reliefy by połączyć górę z bokami i tyle.
Odpowiedz
Reklama
Po lakierze zawsze gorzej, zwłaszcza jak jest błyszczący. Ale widzę, że zawzięłaś się na całego :-D
Nie krytykuje się tylko tych, którzy nic nie robią
Odpowiedz
Też bym tego pudełka nie ruszała. Jest takie...klasyczne i eleganckie.
A jeśli już tak bardzo, bardzo chcesz, a jest w błysku, to zmatowić porządnie lakier i przetrzeć np. suchymi pastelami.
Może jednak zrób drugie...?
Odpowiedz
Pudełko jest piękne! Smile
Odpowiedz
Też bym zostawiłaSmile
Najlepsze rzeczy są w życiu za darmo. 
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości