Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wikol i wielki bąbel
Witajcie

Dzisiaj pierwszy raz użyłam wikolu do klejenia za pomocą żelazka. Wszystko było fajnie tylko w jednym momencie zrobił się wielki bąbel i przerwał mi serwetkę! Teraz mam poetycki krater na chusteczniku i zastanawiam się czy to dlatego, że zbyt długo trzymałam żelazko czy z jakiegoś innego powodu to się dzieje.

Ktoś tak miał? Potrafi podpowiedzieć co robię nie tak?
Odpowiedz
Reklama
Mar. myślę, że powody mogą być dwa. Albo nierównomiernie rozmieściłaś wikol i powstały miejsca, gdzie było go za grubo, albo nie wysechł on wystarczająco.
"You can’t use up creativity. The more you use, the more you have."
Odpowiedz
Dodam jeszcze dwa... Albo żelazko było zbyt gorące i w jednym miejscu odparzyła sie serwetka, albo (co mnie coraz częściej sie zdraerza) drewno było w tym miejscu czymś nasączone i to reakcja na gorace żelazko. Możemy zgadywać. Chyba najlepiej spróbować jeszcze raz.
Odpowiedz
Za gorące zelazko, na bank.
Nie krytykuje się tylko tych, którzy nic nie robią
Odpowiedz
Hmmm dziękuję bardzo za odpowiedzi. Tworzę już kolejne pudełeczko więc znów przetestuję.

Co do żelazka ustawiam tak jak zalecają - 2 kropki i bez pary Smile
Odpowiedz
A to zależy chyba też od żelazka, mojemu spokojnie wystarcza jedna kropka. Myślę, że powinnaś zmniejszyć temperaturę i popróbować.
Ja zaczynając klejenie na żelazko, próbowałam od 1 kropki i ponieważ było OK, to przy tym zostałam.
Odpowiedz
Reklama
Zgadza się. Ja też robię na 1 kropce, bo dwie to był dramat. Każde żelazko jest inne.
Odpowiedz
Hmm a to ciekawe.
A klejąc na jedną kropkę to ile trzymacie? tak orientacyjnie. Ja gdzieś doczytałam się, że powinno się trzymać przy 2 kropkach 10 min! Ja maksymalnie doszłam do 5 bo już dłużej nie było takiej potrzeby
Odpowiedz
Ile trzymacie? Przesuwacie ze trzy razy i wszystko. Nawet jedna kropka zbąbluje ten klej przy takim czasie, jak 5 minut...
Odpowiedz
O kurcze. To może i tu jest mój błąd. Dobrze się stało Smile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości