Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
problem z podkładem na szkle
Witajcie Wink ostatnio wzięłam się za zrobienie szklanego słoiczka na drobiazgi. Kupiłam podkład Renesansu gesso. Jest na nim napisane : "może być mieszany z farbami akrylowymi i rozcienczany wodą". Wiec uznałam aby byli mi łatwiej, że dodam małą ilość farby, żeby już pierwsza warstwa była kolorowa i nie musieć więcej razy malować. Słoiczekzostał dość w miarę dobrze pokryty. Jednak na szyjce tego słoika podkład zmieszany z farbą stał się taki jakby gumowaty, rolowal się. Strasznie brzydko to wyglądało wiec postanowiłam zetrzeć to i pozostawić szyjkę niepomalowana.
Czy ktoś może wie w czym może być problem ? Ponieważ przez to strasznie się zniechcecilam do pracy ze szkłem, a miałam w planach wykonanie jeszcze paru Smile
Odpowiedz
Reklama
Bereniko, bo szkło trudno jest pomalować czymś, co nazywa się gesso (w dosłownym tłumaczeniu gesso to gips). Mało tam spoiwa, a do szkła trzeba go dużo. Polecam Ci przejrzenie najpierw naszych wątków instruktażowych. Tam poczytaj o podkładach (primerach). Dopiero wtedy, gdy nie znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania - zakładaj wątek.
Malowanie szkła jest dużo trudniejsze niż malowanie drewna, ale jak najbardziej możliwe, czego dowodem są liczne słoiki po kawie, ozdabiane przez Dziewczyny.
I jeszcze jedna sprawa - jedną warstwą nic się nie pokryje. Zawsze należy malować kilka razy cieniutko, a nie raz, dwa razy grubo. Inna jakość, inne schnięcie, inna trwałość.
No, pogadałam sobie jak belfer (ciekawe czemu ? Naughty), a teraz ruszaj na podbój wątków.
Butelki i słoiki to fajna rzecz, bo nic nie kosztują :-)
Dodam jeszcze, że jak się człowiek uprze, to pomaluje takie szkło i samą emulsją, ale jedna warstewka primera znacząco wpływa na przyczepność i trwałość powłoki.

Tu coś znalazłam, ale jest tego więcej: http://decoupageforum.pl/showthread.php?tid=1322
Nie krytykuje się tylko tych, którzy nic nie robią
Odpowiedz
Dziękuję bardzo Smile Bo czytałam o malowaniu szkła i chyba po prostu źle zrozumiałam Smile dziękuję za odpowiedź Smile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości