Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zdjęcie na pudełku nielakierowane
Heart 
Witam,
Nigdy nie robiłam nic metodą decoupage, ale zbliża się rocznica moja i mojego narzeczonego i pomyślałam, że fajnym prezentem byłoby pudełko na drobiazgi z nami związane z naszym zdjęciem. Jestem z Łodzi i myślałam, że uda mi się wejść tu do sklepu i się poradzić i wypytać o wszystko. Niestety jedyny jaki znalazłam jest obecnie zamknięty. Chciałabym się dowiedzieć czy jest jakaś możliwość, żeby to przenoszone na drewno zdjęcie zostało, jakby to powiedzieć, takie "naturalne"? Na filmikach widać, że drewno jest lakierowane tymi różnymi specyfikami i po wyschnięciu to widać. Jest takie lśniące. Czy jest jakiś sposób na to, żeby pozostało po prostu takie drewniane?
Odpowiedz
Reklama
(01-01-2015, 11:50 PM)Paulinka napisał(a): Witam,
Nigdy nie robiłam nic metodą decoupage, ale zbliża się rocznica moja i mojego narzeczonego i pomyślałam, że fajnym prezentem byłoby pudełko na drobiazgi z nami związane z naszym zdjęciem. Jestem z Łodzi i myślałam, że uda mi się wejść tu do sklepu i się poradzić i wypytać o wszystko. Niestety jedyny jaki znalazłam jest obecnie zamknięty. Chciałabym się dowiedzieć czy jest jakaś możliwość, żeby to przenoszone na drewno zdjęcie zostało, jakby to powiedzieć, takie "naturalne"? Na filmikach widać, że drewno jest lakierowane tymi różnymi specyfikami i po wyschnięciu to widać. Jest takie lśniące. Czy jest jakiś sposób na to, żeby pozostało po prostu takie drewniane?

Nie musi być lśniące, lakier może być również matowy. Jeżeli dasz na pudełko zdjęcie to ono i tak zakryje słoje drewna. A lakier jest również po to, żeby zabezpieczyć prace przed uszkodzeniem. Jak nie dasz lakieru, zadrapiesz, uderzysz i ładnego zdjęcia już nie będzie. Ja nie wyobrażam sobie pudełka bez lakieru Smile a jak ma być drewniane to nie maluj boków pudełka, albo zrób to tylko bejcą - słoje będą widoczne.
Odpowiedz
Nie wiem czy dobrze zrozumiałam pytanie...
Jeśli chodzi o "naturalność" samego drewna, bez widocznej warstwy lakieru, to może zabezpieczyć drewno naturalnym woskiem albo olejem? Preparaty te zabezpieczyłyby pracę jakby "od wewnątrz", nie zostawiając politury... Troszkę gdybam, bo tego nie robiłam, ale ostatnio widziałam piękne olejowane drewno i wyglądało jak najbardziej naturalnie i zdrowo Smile Jakaś bezbarwna lakierobejca też by mogła wejść w grę. Ale to tyczyłoby się samego drewna.
Czuję jednak, że chyba nie do końca Ci o to chodzi... Bo to zdjęcie też trzeba zabezpieczyć...
Tak sobie myślę, że jeśli to zdjęcie byłoby transferowane za pomocą jakiegoś medium, połączone ze ścieraniem papieru, gdzie zostaje jakby nałożona warstwa druku, to ww. rozwiązania chyba nie nadają się do zabezpieczenia zdjęcia. Chyba potrzebny będzie matowy lakier. Ale jakby tak spróbować zrobić transfer na rozpuszczalnik Nitro albo Aceton (druk nie sprawia wrażenie nałożonego, ale "wnikniętego" w drewno), to może olejowanie albo lakierobejca, która wchłania się w drewno nie zostawiając politury, byłyby dobrym rozwiązaniem... Ale gwarancji nie dam Smile tak mi myśli po prostu podryfowały... Smile
Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że jakość tych dwóch sposobów transferowania jest różna. Musiałabyś ocenić, który efekt bardziej by Ci odpowiadał.
Mam nadzieję, że Ci nie namieszałam...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości