Bazarek-Deco
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prace Gosi Mdecu - str.9 pudełeczko w ptaszki
Malgana...

(01-25-2015, 05:00 PM)GosiaMdecu napisał(a): Virgo, no bo papier ryżowy trzyma wszystko w kupie, a z samą farbą czy nawet bazą nigdy nic nie wiadomo, boję się, że z metalu mogłaby zejść po przejściach Big Grin

Smile

Nie rozumiem po co ryżowiec jako podkład. Zrozumiałam, że to swoisty łącznik metalu pudełka i wszystkiego co na ryżowcu. Ale przecież ryżowiec tez jest czymś przyklejony/przytwierdzony do pudełka. I nie ma obawy, że zejdzie wszystko wraz z nim?
Odpowiedz
Reklama
Virgo_777
A!!! Teraz dotarło. Wiesz, ja też używam papieru ryżowego na np. metal lub szkło, bo mam to samo zdanie co Gosia.
Nie zrozumiałam pytania, bo na innym wątku czytałam o ryżowiankach (laleczkach) i pomiętoliło mi się - chcę ogarnąć wiele wątków na raz i już mi się miesza Smile
Odpowiedz
Virgo, ale papier ryżowy ma zupełnie inną strukturę, niż farba, którą przy większych zdolnościach można nawet przeciąć w jakimś konkretnym miejscu i po prostu podważyć, ściągnąć całą warstwą, a z papierem ryżowym już nie jest tak prosto, dużo trudniej schodzi, stąd on jako podkład Wink może też dlatego, że on nadaje tej warstwie jakiejś powiedzmy "miękkości" i przez te swoje włókienka czyni ją bardziej plastyczną, nie tak sztywną jak warstwa farby na metalu. Może pewności nie mam, że nie zejdzie wszystko razem z nim (pewnie jak się namoczy, to zejdzie i tak), ale jednak wciąż uważam, że jest mniejsza szansa z papierem ryżowym przez jego włókienka i to jak się łączą z farbą czy klejemSmile

A to jak widzę Malgana też zauważyła, czyli coś w tym musi być Smile
Odpowiedz
Czlowiek chwile nie zaglada a tu juzcos nowegoSmile
Pudeleczko super. Bardzo ladny motyw. Pomysl recyklingowy pochwalam.
Odpowiedz
Gosia, jeśli ryżowiec daje Ci pewność i dzięki temu odważniej działasz dalej to OKI !
Każda z nas ma takie swoje "coś" co musi i już Smile
Odpowiedz
Gosiu, a czy Ty też kupujesz go w rolkach? Wtedy nie ma co prawda tych włókien, jest delikatniejszy i bardziej wydajny - przynajmniej takie odnoszę wrażenie
Odpowiedz
Reklama
Dzięki Smile

Ale serio te włókienka mają w sobie coś Wink

Ja kupuję taki w arkuszach, ale spytam o papier ryżowy w rolkach w takim razie przy najbliższej wizycie w sklepie plastycznym, bo wcześniej się nie spotkałam Smile
Odpowiedz
Ja też lubię ten z włóknami, ale czasami potrzebuję bez. W rolkach kupowałam tylko przez allegro
Odpowiedz
Ja dziś zrobiłam 3 pisanki . Jako podkład pod motyw tez dałam ryż . Zakrył idealnie styropian Smile.
Rękodzieło otwiera umysł i pozwala choć na chwilę oderwać się od problemów otaczającego nas świata Rolleyes
Odpowiedz
prace piękne obejrzałam wszystkie, chociaż nie we wszystkich
podobają mi się mocne cieniowania, jestem zwolenniczką
delikatnych cieniowań,
kula ptaszkowa piękna, bo wiadomo ptaszki
i delikatne cieniowania
przeczytałam wszystkie wpisy odnośnie papieru ryżowego
zastosowanego jako podkład i czy dobrze zrozumiałam
na metal dałaś farbę i nakleiłaś papier - czy sam papier
bezpośrednio na metal, jeśli od razu na metal to nie prześwitywał
przez niego kolor farby jakim było pomalowane pudełko?
no nie zrozumiałam tego i jużwallbashFrusty
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

O nas
    Forum decoupageforum.pl