Bazarek-Deco
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
moje takie siakie
#11
OOO sporo tego, mnie się najbardziej spodobały pisanki z efektem sznurowadła, czy jak to nazwać:-) musisz popracować nad zdjeciami bo przez nie niestety twoje prace tracą, nie widać ich dokładnie. Jeśli chodzi o szkatułki to zdecydowanie rzuciło mi się w oczy, że okucia są pobrudzone farbą, najlepiej je zdemontować na czas malowania lub po prostu zabezpieczyć taśmą malarską.
Fajnie, że próbujesz wielu technik :-)
Odpowiedz
Reklama
#12
A mnie się rzuciło w oczy - wybacz, ale rzuciło mi się natychmiast - słabe przygotowanie materiału do zdobienia (to jest przynajmniej tak samo ważne jak naklejanie serwetki - estetyczne, dokładne i z eliminacją zmarch - bo nie dopracowanie w tym względzie widać nawet jakby się przymknęło jedno oko - patrz: choćby szkatuła z różami). Musisz też popracować nad komponowaniem motywów na pracach - ma znaczenie nie tylko sam układ wzoru/wzorów, ale i jego/ich wielkość w stosunku do powierzchni, którą ma zdobić (i tu od razu widać, gdzie naklejałaś motyw po całości - z oryginalną kompozycją, a gdzie komponowałaś sama).
Lakier - w decoupage nie istnieje coś takiego, jak "oszczędność lakieru" - a w Twoich pracach go zdecydowanie brakuje.

Piszesz, że zaginęły Ci zdjęcia 70% zrobionych prac, zważywszy na ilość, jaką stanowi owo nie zaginione, a pokazane 30%, to jesteś raczej zaawansowana w tej decourobocie, więc tym bardziej powinnaś zwrócić uwagę na to co powyżej...

Z pokazanych prac podoba mi się pomysł na bliźniacze pudła.
Odpowiedz
#13
Zdecydowanie za dużo naraz, trudno się skupić i coś konstruktywnie skomentować. Mnie też się podobają pudła na buty i akcesoria, fajny pomysł ze "sznurowanymi" pisankami.
Nie wiem, czy pudełka/szkatułki były fotografowane w fazie wykończonej czy nie - w każdym razie trochę tego wykończenia im brakuje, lakieru, szlifowania, doczyszczenia pewnych elementów, tak jak dziewczyny napisały. Takie drobiazgi wbrew pozorom mocno wpływają na efekt całościowy.
Tak czy inaczej rozmach kreatywny widać Smile Tyle różnych przedmiotów, materiałów, i wiercenia, i trójwymiarowe elementy, kraki...
Odpowiedz
#14
Mnie urzekły sznurowane pisanki, nie wyobrażam sobie nawet jak można to zrobić ;o))
Odpowiedz
#15
Mnie się podoba szkatułka z lawendą wygląda jak wzór na takim troszkę postarzanym marmurze.No i bombka z domkami.Lubie takie bombki...były hitem na moim świątecznym stoisku w Rochester w Anglii . Pisanki tez mnie zafascynowały.Większość dziewczyn wie,ze nie popełniłam jeszcze ani jednej tym bardziej chylę czoła.
moja stronka: www.magdalenasmagic.com
Zapraszam
Odpowiedz
#16
Dziewczyny,
chwile mnie nie było bo cały czas coś dłubię i czasu nie ma na nic. Ostatnio przesiadłam się na rzeczy trochę większe gabarytowo, ale i coś z maluchów też wyprodukowałam.

i takie coś z pogranicza decoupage i stylizacji mebli:


Załączone pliki Miniatury
                                   
Odpowiedz
Reklama
#17
Powiało Francją elegancją.Pudełko z pierwszego zdjęcia zdecydowanie zabieram zanim ktoś inny je porwie.Cudne!Szafeczki w Twoim ulubionym kolorze są bardzo ciekawe.Zmieniłabym w nich tylko gałeczki aby do tej postarzanej elegancji pasowały.Dodałoby to szyku.Wzbogaciły. np. http://www.ebay.co.uk/itm/Large-Selectio...2a3b8c057a http://www.ebay.co.uk/itm/VINTAGE-SHABBY...1457469872
moja stronka: www.magdalenasmagic.com
Zapraszam
Odpowiedz
#18
Prace różnorodne, widzę, że nie boisz się ani mniejszych ani większych gabarytowo przedmiotów. Bardzo podobają mi się gorsety na pisankach, bombeczki również cudoSmile Troszkę jeszcze chyba masz problem ze zmarchami ale która z nas z tym nie walczyła??Ważne, że tworzysz i czekam na kolejne praceSmile
Odpowiedz
#19
Mnie się spodobała pierwsza skrzynka - dobre shabby, fajny motyw, jestem na tak Smile

Półka już mi gdzieś wpadła w oko i - tak jak wtedy, tak i teraz - mam wrażenie, że jest jeszcze niedopracowana, no i może niezbyt fortunnego wyboru motywu dokonałaś...
ja się zawsze zastanawiam, gdy robię jakąś półkę użytkową, jak ona będzie wyglądała, gdy na motywie stanie coś, zasłaniając ten motyw w części, i tak jak motywom kwiatowy to zupełnie nie szkodzi, tak każdemu innemu (no, prawie każdemu) to już tak, bo te motywy wyglądają wtedy jak "niedokończone" - a to spod stacza wystaje kawałek uchwytu filiżanki, a to kawałek dzióbka dzbanka, czy fragment talerzyka. No chyba, że ta półka to tylko do patrzenia...

Francuskie stoliki w zamyśle fajne, z odważnym kolorem, ale znów mam zgrzyt - tym razem przeszkadza mi napis - do tej kolorystyki jakoś niezbyt pasuje mi napis champagne, bardziej skomponowałoby się z np lavende, i te napisy w jakimś ciut bardziej stonowanym kolorze, bo ten, podobnie jak kolor dekorów, zbyt się rzuca w oczy, ściąga wzrok patrzącego natychmiast, powodując, że umyka mu wszystko inne, choćby oryginalny kształt mebla . No i Maga ma rację - szyku dodałyby jakieś fajne uchwyty.
Odpowiedz
#20
Dziękuję za cenne uwagi natomiast niestety co do motywu i kolorystyki to jak same zapewne wiecie najwiecej ma do powiedzenia klient. Ja moge sugerowac tylko pewne rzeczy, ale co sie zamawiającemu podoba to inna kwestia. Szablon ma kolor kremowy, więc nie odbiega aż tak bardzo kolorystycznie od reszty i w rzeczywisyości nie rzuca się tak bardzo w oczy. I czasami wolę coś mniej ozdobić, niż przesadzić...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

O nas
    Forum decoupageforum.pl