Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
bejca wodna
Jesli był ten temat to proszę o usunięcie tematu. Byłam w leroy żeby kupić bejce i trafiłam na bezcenne źródło informacji-pracownika dzialu farbSmile
1. doradził z nakladaniem bejcy- chciałam kupic pędzel, on mi powiedział ze bejcy nie naklada sie w ten sposob tylko wciera w drewno szmatka
2. wytłumaczył dlaczego prawdopodobnie bejca ,,wybiła,, przez biala farbe-nakladajac bejce pedzlem i to niejedna warstwe nie zdazyla bejca wyschnac, nie zdazyl wyparowac denaturat . potrzeba bylo wiecej hiz 24 godz
3. polecil mi... bejce wodna i tu zrobilam wielkie oczy bo nie wiedzialam ze cos takiego jest i obiecal ze ta bejca ,,nie wyjdzie,, z farby.
moze to co napisalam juz wiecie, a moze komus takie info sie przyda:-)
http://policzmysie.pl/

"Miejsce kobiety jest na szczycie..." Annapurna 1978
Odpowiedz
Reklama
Ojojoj, ojojoj, omijaj tego pana. Bejca wodna nakladana czy pędzlem, czy szmatką przebije każdą białą i inną, wodną farbę. Panowie w sklepie to nieszczęście prawdziwe. Woda z farby migruje w głąb drewna, zabiera cząteczki bejcy i wraca na powierzchnię. Ot, cała tajemnica plam. :-)
Nie krytykuje się tylko tych, którzy nic nie robią
Odpowiedz
jesli masz racje, to pewnie jutro bede niezle klneła-juz zbejcowalam pudło. napewno jutro sie odezwe i powiem co i jak....chyba ze koncepcja mi sie zmieni i nie bede juz malowac bejcy farba bo koncepcyja nie do konca jest wyklarowanaBig Grin

Odpowiedz
A po co malować bejcę farbą??? Oj, cos tajemniczego tworzysz. Albo zaizoluj ją dobrze lakierem i wtedy, ale to mocno ryzykowna sprawa, nawet jak lakier będzie poli. Bejca złośliwa jest. Napisz potem jak wyszło.
Nie krytykuje się tylko tych, którzy nic nie robią
Odpowiedz
podejmę również temat bejcy. kupiłam taką rustykalną, produkowaną w Toruniu, która pachnie jak wódka :-) malowałam nią drewienka, ale z lakierowaniem to niefajnie bo brudzi strasznie pędzle i trzeba lakierować do momentu aż przestanie brudzić. Jak w takim razie pobielić taką bejcę skoro brudzi???? nie kumam tych bejc.
Odpowiedz
moim zdaniem bejca wodna jest trudniejsza niż rustykalna. rustykalna szybciej odparowuje, a wodna właśnie wyłazi w plamy. Ale wodna ładniej wygląda mocno zeszlifowana.
Odpowiedz
Reklama
Bejca, obojętnie czy wodna, czy nie, zawsze wyjdzie przez farbę.
Chyba, że jest od niej oddzielona warstwą lakieru.
A pan w tym shopie niezbyt wiedział o czym mówił.
Temat o bejcach przewijał się już nie raz i nie dziesięć przez forum, warto sobie poszukać, bo na jej temat napisałyśmy już prawdziwe elaboraty.
Aha, wcale ta wodna nie jest trudniejsza od rustykalnej.
Ja wszelkie bejce ogromnie lubię i bardzo, ale to bardzo często wykorzystuję, kładąc je pod farbę, na farbę (wbrew pozorom efekt jest inny), obok farby, barwiąc nią akryle, lakiery, bieląc drewno... coś pominęłam?

Aha - bejcę wciera się szmatką, wciera - bejcując duże powierzchnie, np meble czy podłogi...
szkatuły, tace, czy pudla maluje się pędzlem, bo szybciej i można wszelkie załomy zabarwić.
Odpowiedz
hm no to wyglupilam,chcialam napisac cos madrego i przydatnego a wyszlo jak zwykle.
to jest tak jak czlowiek sie nie zna, a ,,specjalista,, mowi pewnym siebie glosem.
vika, jak pisalam w pierwszym poscie- mozna temat wykasowac i nie obraze sie Smile
co do mojej pracy- chcialam zeby bejca byla podkladem, tak jak w chusteczniku, ale koncepcja sie i tak zmienilaSmile

Odpowiedz
Nie będę kasować, niech sobie będzie.
A bejcę warto polubić i sobie z nią poeksperymentować, bo daje kolosalne możliwości.

I tak już na marginesie, to chyba nie ma tematu, którego byśmy tu już nie roztrząsały Wink
Odpowiedz
tak mi sie wydawało. naprawde probowalam poszukac o tej bejcy wodnej no ale jak widac na załączonym rysunku nie udalo sie. dzięki za wyrozumiałośćSmile

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości