Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przepis na farbę tablicową
Znalazłam przepis na farbę tablicową:

http://niebalaganka.pl/post/64686175810/...s-na-farbe

Fajny blog, dziewczyna dzieli się każdym pomysłemSmile
Najlepsze rzeczy są w życiu za darmo. 
Odpowiedz
Reklama
No fajny przepis, dzięki! Pewnie wykorzystam. Ale farba tablicowa ma jednak tą przewagę, że jest magnetyczna i pewnie stąd jej cena...
Odpowiedz
Spróbować nie szkodzi, a co tam. Może się sprawdziSmile
Odpowiedz
(01-19-2014, 01:09 AM)parviflora napisał(a): ... farba tablicowa ma jednak tą przewagę, że jest magnetyczna i pewnie stąd jej cena...
otóż nie - farba tablicowa i farba magnetyczna to są dwie różne farby.
Odpowiedz
O widzisz, to może ten przepis nada nam się do wykorzystaniaSmile
Nawet nie wiedziałam, że jest jakaś magnetyczna farbaSad
Odpowiedz
Przepisów na farbę tablicową i na farbę kredową krąży w necie całe stado, różnią się pomiędzy sobą właściwie tylko stosunkiem komponentów.
No i farb kredowych się nie szlifuje, są specyficzne... wręcz wskazane jest nakładanie ich nierówno, miejscami malując, miejscami tapując, a przecierki i "stary" wygląd uzyskuje się specjalnymi woskami (na bazie wosków naturalnych, takich bez terpentyny)...
Odpowiedz
Reklama
no to zostałam wprowadzona w błąd.
Odpowiedz
Przepis wart wypróbowania. wypróbuję (tylko kur...czaczki nie wiem kiedy - czasu jakoś mało Sad)
Odpowiedz
Widzisz odwiedzam dosyć często blogi dziewczyn, które pracują farbami kredowymi. Wszystko zależy od tego, co chcesz uzyskać. Widziałam prace postarzone woskami (chodzi mi tu konkretnie o meble), ale też piękne przecierki i też zabezpieczone woskami. Z tego co wiem AS ma dwa rodzaje wosków. Lekko szlifują też po nałożeniu wosku. Dziewczyny, które pracują tymi farbami twierdzą, że jeśli nie wyszlifujesz, to powierzchnia jest szorstka, natomiast po przetarciu i woskowaniu jest cudowna w dotyku. Z tym szlifowaniem, bądź nie, wydaje mi się, że to bardzo indywidualna sprawa. Jeśli szlifujesz przed woskowaniem, to kreda pyli, jak diabli, no i masz zupełnie inny efekt, jak po wosku. Czytając sporo na temat tej farby wydaje mi się, że jak ją kładziesz, to wszystko zależy jaki chcesz uzyskać efekt. Dziewczyny malują nawet trzykrotnie, żeby uzyskać ładną powierzchnię. Jedna warstwa niestety nie wystarcza. Do postarzania mieszają też wosk z farbą. Z tego co ja wyczytałam, żadna nie tapuje, wszystkie malują pędzlem i to okrągłym, bo ponoć najlepszy. Ale generalnie tapować też można. Zależy co kto lubi, i co chce uzyskać . Nie wiem. Przekonam się, jak już będę miała farbę, to sama poćwiczę i będę miała własne opinieSmile
Odpowiedz
Przepis bardzo prosty Smile Dzięki Grażynka.

A przy okazji na tuluz.pl jest promocja farby magnetycznej
http://tuluz.pl/pl/p/Farba-magnetyczna-M...0-ml/11863
"You can’t use up creativity. The more you use, the more you have."
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości