Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Decou na tkaninie?
Question 
Hej,

Drogie Panie i Panowie Smile
Czy ktoś z Was miał może do czynienia z tą techniką? przegrzebałam całe forum chyba Big Grin i albo nie znalazłam albo przeoczyłamRolleyes

w necie tego pełno ale nie ma to jak kontakt z profesjonalistami gdzie zawsze można o coś podpytać,
Chodzi mi o to czy decou na tkaninie ma charakter tylko dekoracyjny czy może też użytku codziennego
znalazłam coś takiego w necie

http://www.dekolandia.pl/waterproofingme...i5hgi4nvs2

i zastanawia mnie faktyczna trwałość tego produktu, bo jeśli jest tak jak deklarują to można w domu zrobić chyba niezłą rewię mody Big Grin
I czy nadaje sie do tego taka serwetka? Czy może papier do decou? A może jeszcze inny wynalazekSmile

Pozdrawiam
http://bolichoniespi.blogspot.com/
Odpowiedz
Reklama
można przyklejac serwetki na tkaninę ale trzeba do tego celu zakupic specjalne medium do tkanin
Odpowiedz
Polecam medium Marabu - robilam nim koszulke dla synka. Wykorzystalam serwetke i wszystko jest ok. Trzeba tylko dobrze przeprasowac, najlepiej dwukrotnie (raz wg instrukcji na opakowaniu) drugi raz po jakis 5 min. powtorzyc.
Odpowiedz
Robię abażur - to znaczy nie robię, a przerabiam, właściwie Big Grin Dla mamy do kuchni - abażur jest biały, z białego płótna podklejonego plastikiem, taki całkiem zwyczajny prostu abażurek na małą lampkę.
Kupiłam medium do tkanin firmy Nerchau. Wczoraj nakleiłam serwetki i podmalowałam farbą akrylową (nie mam specjalnej do tkanin, ale to chyba nie ma znaczenia). Na tym medium serwetki się naklejają bardzo, ale to bardzo dobrze, przede wszystkim ono je wspaniale wygładza, nie widać perforacji, łatwiej ją wygładzić niż na drewnie. No i jak już nakleiłam to - szczyt inteligencji - postanowiłam przyprasować. Co by się zapewne świetnie udało, gdyby abażur był faktycznie tylko z materiału, no ale przecież pod spodem plastik i zaczął się topić Big Grin Na szczęście w ostatniej chwili odstąpiłam i nie stopiłam wszystkiego... Zostawiłam do wyschnięcia i jest bardzo dobrze, tylko teraz mam głupie pytanie - czy coś takiego mogę normalnie polakierować?
Odpowiedz
Wierzch posmaruj tym samym medium, którym kleiłaś, a po wyschnięciu możesz polakierować, rodzaj lakieru nie ma znaczenia, może być akryl, albo poli, albo jachtowy, albo...
Odpowiedz
Dziękuję Viko Smile A czy to medium nadaje się także do rozrabiania farby (akrylowej)? Bo taka zwykła nierozcieńczona oczywiscie tępo się rozprowadza, i zastanawiałam się, czy można dodać trochę medium do farby - ono jest raczej wolno schnące, nie tak szybko jak np. klej do klejenia serwetek na drewno, więc może mogłoby spełniać funkcję opóźniacza. Nie bardzo miałam na czym eksperymentować, więc zrobiłam to trochę "w ciemno".
Odpowiedz
Reklama
Tak, mieszanie medium do tkanin z farbą akrylową jest jednym ze sposobów na pozyskanie "farby do tkanin" domowym sposobem... Wink
Odpowiedz
No to super - wprawdzie wczoraj napaciałam tę farbę solo, niby gąbką, ale jednak nie rozprowadziła się elegancko... Pierwotnie w ogóle nie chciałam żadnego cieniowania, tylko że niestety abażur jest tknięty zębem czasu - i brudu, który nie chciał się sprać Big Grin
A wzór jest a' la porcelana z Delft, więc miało być czysto biało-niebiesko. Cóż. Najwyżej kupię czysty abażur i zrobię lepiej Tongue Spróbuję go wykończyć i pokażę, jak wyszło Blush
Odpowiedz
Dziewczyny, pytanie za 100 pktow- czy jak juz przeprasowalam moja serwetke przyklejona na materiale to moge tym klejem poprawic? Bo okazalo sie ze jak przykleilam 1/4 serwetki to srodek srednio mi przykleiło i chcialam poprawic Big Grin to bylo moje pierwsze klejenie i przy nastepnych takie rzeczy mi sie nie porobily bo zrobilam ciu inaczej... madrzej Big Grin
aha klej mam firmy daily art Big Grin
http://policzmysie.pl/

"Miejsce kobiety jest na szczycie..." Annapurna 1978
Odpowiedz
Mozesz podkleic, ale przeprasuj jeszcze raz.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości