Bazarek-Deco
Ocena wątku:
  • 5 głosów - średnia: 2.2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ryżowiec na podmalowanej powierzchni
#11
Hmmm...
ja dalej nie jestem przekonana do tych wielu warstw ryżowca i nie widzę potrzeby by ich tyle kleić, przyznaję, że zaciekawiło mnie to co pisałas o nich (tych warstwach) i czekałam na ogląd takiej pracy... obejrzałam i dalej nie wiem po co to robisz?
Przecież papier ryżowy występuje w różnych grubościach, z różną ilością nitek, a i w różnych kolorach, gdy potrzeba akcentu kolorystycznego, i można sobie przecież dobrać według potrzeb i preferencji...
A prace podobają mi się, są estetyczne, mają fajnie skomponowane motywy, szczególnie urokliwe jest pierwsze pudełko i ono jest dla mnie naj.
Odpowiedz
Reklama
#12
No jeśli 2 warstwy ryżu to "TYLE WARSTW"... 'Wink

Wiem, że są papiery o różnej zawartości nitek, są kolorowe (kolorowy papier ma zazwyczaj również nitki kolorowe, co mi nie bardzo osobiście odpowiada) itd (wszystkie takie różnistości mam w sklepie).

Tutaj pomieszałam 3 kolory papieru ryżowego, który naklejałam na kremowo pomalowaną jedną warstwą farby butelkę:

[Obrazek: 158.jpg]

Lubię eksperymentować. Mam swój ulubiony włoski papier - jest delikatny, świetny na transparentny lampion, ale jeśli chcę mocniejszego akcentu na farbie to daję 2 warstwy, maksymalnie 4 (chyba w 2-3 pracach tyle dałam).

Dlaczego miałabym tak nie robić? Wiem, że to podoba się moim odbiorcom - jak przychodzi klient do sklepu i pokazuję mu, co może nabyć - zazwyczaj wybiera opcję z ryżem na kolorze.

I żeby już więcej nie zanudzać i nie dowodzić mojej teorii (bo chyba nie o to tu chodzi, czy coś jest dobrym sposobem czy nie - ma przynosić efekty, chociażby w postaci drobniaków na waciki Wink ) - buteleczka lawendowa:

[Obrazek: 193a.jpg]
Odpowiedz
#13
A to nie Ty pisałaś parę postów wyżej 1-4 warstwy?
Tak mi to 4 wpadło w oko, a 4 to już tyle, czyż nie? Wink
Oczywiście, że możesz robić jak chcesz, w końcu też o to między innymi w decou chodzi, o różnorodność i wypracowanie swojego stylu, pochwalam też kombinowanie, sama kombinuję ile się da (a czasem nawet wtedy, gdy się nie da).
Odpowiedz
#14
4 warstwy to jeszcze nie tak dużo - znajoma położyła 10 żeby zakryć kolor - na moje pytanie - po co to zrobiła - stwierdziła, że nierówno ryż jej ten kolor pokrywał... NO PRZECIEŻ O TO W TYM CHODZI! aaaa ona zdziwiona... hahahha
Odpowiedz
#15
Vika, jak ktoś nie ma takiej różdżki jak ty, to musi sobie radzić jak umie swoimi ręcami Smile.
Parvi, mnie się bardzo się efekty wielu warstw ryżowca podobają, a w dziedzinie rękodzieła mniej lub bardziej artystycznego wszystkie chwyty dozwolone.
Kto chce znajdzie sposób, kto nie chce znajdzie powód.
Odpowiedz
#16
Flora też może być Wink

Baza z gazety? hm... ?
Odpowiedz
Reklama
#17
aaaaa! To kryza pod bukiet Smile pierwsze powstały na potrzeby The International Lonely Bouquet Day Smile a potem, jak klienci podchwycili to poszło ich już kilkadziesiąt. Na kursach florystycznych, które prowadzę - również moje podopieczne podobne kryzy kleiły a potem cudne retro-bukiety powstawały!

Tylko te kryzy nie z gazet a z NIEWARTOŚCIOWYCH książek powstają - zazwyczaj jakieś pseudoporadniki i harlekiny!

[Obrazek: galeria213_1372594465.jpg]
Odpowiedz
#18
grarut - a masz może zdjęcie tej swojej rozety?

Przepraszam za zaśmiecanie wątku, jak coś - to się przeniesiemy Smile Ale żeby nawiązać - tłem do zdjęcia Samotnego Bukietu jest kredens, który czeka na swoje zdekupażowanie - mam zamiar go zaryżować!!!
Odpowiedz
#19
ok, czekam Smile
Odpowiedz
#20
Takie kryzy też robiłyśmy Smile Jak znajdę zdjęcie z kursu, to Ci podeślę.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

O nas
    Forum decoupageforum.pl