Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Farbowanie koronki
Lightbulb 
Z cudnego wykopaliska wiedzy, jakim dla mnie jest Inspirello, wyszukałam sposób na zafarbowanie (najczęściej białej) koronki, by móc ją dopasować do naszych potrzeb przy upiększaniu decoupage'owych prac.

Koronkę (typu gipiura) rozkładamy np. na folii aluminiowej, malujemy farbą akrylową z dwóch stron, odciskamy jej nadmiar chusteczką higieniczną lub ręcznikiem papierowym i pozostawiamy do wyschnięcia.

Inspirellowe filmiki prezentujące ten zabieg:

http://www.inspirello.pl/filmy/29-decoup...ka-ii.html

http://www.inspirello.pl/filmy/27-decoup...ronka.html
"You can’t use up creativity. The more you use, the more you have."
Odpowiedz
Reklama
Malować można wszystko, również koronki, z tym, że ten powyższy sposób sprawdza się jedynie przy malowaniu koronek bawełnianych (dużo lepszym sposobem jest barwienie ogólnie dostępnymi barwnikami, w tym herbatą czy bejcą), no chyba, że chcemy mieć kolor koronki identyczny z kolorem farby, której używamy przy malowaniu, ale wtedy lepiej pomalować koronkę po przyklejeniu jej do pracy...
Odpowiedz
Kiedys farbowalam takie czapeczki na butelki. Bralam kawal zakuionego w lumpie przescieradla i po wycieciu czego mi tam bylo potrzeba kladlam material do miseczki z woda w ktorej wczesniej rozpuscilam odrobine farby akrylowej. Material odsaczalam na recznikach papierowych i suszylam. Wychodza bardzo fajne kolory, delikatne, jasne.
Odpowiedz
Shanna, a może masz jakieś zdjęcie takiej czapeczki? Bo brzmi to ciekawie Smile
Odpowiedz
Nie moge zaladowac zdjec. Ale jak chc Ci sie szukac to w moim watku gdzies ok. 70 strony znajdziesz butelki z tak farbowanymi ''czapeczkami''.
A ja, jak tylko bedzie mi fotki ladowac to wstawie je tu.
Odpowiedz
Znalazlam fotke, moge wstawic, zatem abys nie szukala masz ''czapeczke'' ponizej. Z materialu wycielam kola, takie nie za duze i zafarbowalam.

Odpowiedz
Reklama
Kochana jesteś! Dziękuję Smile
Ja szukałam, szukałam i poległam... Wink

Ja to się dopiero dowiaduję takich ciekawostek, a Wy już to dawno w jednym palcu macie.
Odpowiedz
wow...świetna butelka..!Ja pamiętam czasy jak się koszulki stylizowało na lata 60-e i się kolorowało je warstwami..to były czasy :-)

Te filmy instruktażowe są fajne ,ale do intonacji głosu można się przyczepić jak do mojej interpunkcji Wink.
moja stronka: http://www.magdalenasmagic.com
Zapraszam
Odpowiedz
(02-13-2014, 03:48 PM)Ginger napisał(a): wow...świetna butelka..!Ja pamiętam czasy jak się koszulki stylizowało na lata 60-e i się kolorowało je warstwami..to były czasy :-)

Te filmy instruktażowe są fajne ,ale do intonacji głosu można się przyczepić jak do mojej interpunkcji Wink.
he he Tongue Ja te filmiki oglądam w wersji "nieme kino" Big Grin
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości