Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z lakierem
Postanowiłam podpiąć się pod wątek, bo też mam problem z lakierem (a może to jest normalne?). Jakieś dwa tygodnie temu, przed wyjazdem na urlop, lakierowałam szkatułkę. Została do wyschnięcia w pozycji zamkniętej. Po powrocie z urlopu postanowiłam dokończyć mój (po)twór i okazało się, że przez ten czas szkatułka się lekko skleiła na powierzchni styku, a lakier jest lekko lepki. Czy to już po prostu starość lakieru i to normalne? Sad
"Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać."
Walt Disney
Odpowiedz
Reklama
Lakier jest tu raczej bez winy Wink jeśli zostawiłaś szkatułkę zamkniętą świeżo po lakierowaniu to nic dziwnego że się lekko skleiła (masz szczęście że tylko lekko a nie na amen Wink ) lakier widocznie nie wysechł do końca, no bo szkatułka była zamknięta. Na przyszłość nigdy nie zostawiaj rzeczy do wyschnięcia zamkniętych Wink
Odpowiedz
Lakierowałam tylko i wyłącznie wieko szkatułki, a skleiła mi się powierzchnia styku, więc raczej nie to jest powodem Sad
Walt Disney
Odpowiedz
a ta powierzchnia styku nie była polakierowana ? musiała być skoro ci się skleiła.
Odpowiedz
Powierzchnia styku lakierowana była jakieś dwa dni wcześniej i suszyłam to przez te dwa dni.
Walt Disney
Odpowiedz
musiał lakier troszkę spłynąć w dół pamiętaj żeby zawsze podłożyć zapałki między wieczko i dół nawet po malowaniu czy bejcowaniu
Odpowiedz
Reklama
@malola wieczko jest dość wysokie, lakieru nakładałam bardzo cienko, więc raczj nie spłynął. Zresztą inne prace, które też lakierowałam np.podkładki, też są lekko lepkie w dotyku, mimo, że leża gotowe od miesiąca Sad
Walt Disney
Odpowiedz
A ja zapytam, jaki to lakier?
Kto ma pasję, żyje podwójnie.
Odpowiedz
Jaki lakier i jaka data ważności?
Nie krytykuje się tylko tych, którzy nic nie robią
Odpowiedz
Altax szybkoschnący. Dotychczas nie miałam z nim żadnych problemów i byłam bardzo zadowolona. Wydaje mi się, że po prostu jest już stary i stąd moje problemy, ale chciałam zapytać się o zdanie ekspertów. Wink Daty ważności niestety nie znam, bo przelałam go do słoiczka (lepiej mi się otwierało niż puszkę) i nie napisałam sobie tej informacji na etykietce. Nie wiem jaka jest średnio ważność lakieru, ale ten mam ok. 1,5 roku.
Walt Disney
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości