Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Decoupage na świecy - rolowanie na kuchence
Świece można dekorować na rozmaite sposoby, ten, który chcę przedstawić, to wersja dla leniwych Big Grin Szybko, łatwo, bez kleju, medium itp.
Warunek - trzeba mieć elektryczną płytę ceramiczną w kuchni!

A zatem, do dzieła - potrzebujemy białą lub kremową świecę, serwetkę i rzeczoną kuchenkę elektryczną:
[Obrazek: 0sfr.jpg]

Motyw z serwetki można oczywiście wyciąć lub wydrzeć, ale że jako się rzekło jest to wersja dla leniwych, ja okleiłam całą świecę całą serwetką (tu właściwie była to chusteczka) przyciętą tylko do połowy.
Motyw, oczywiście tylko jedną wierzchnią warstwę serwetki, przykładamy do świecy - w tym przypadku po prostu owinęłam świecę serwetką. Potrzebny będzie jeszcze papier do pieczenia
[Obrazek: 761f.jpg]

Świecę z przyłożonym motywem owijamy dość szczelnie papierem do pieczenia. Włączamy duże pole grzejne na płycie - rozgrzewamy przez chwilę na trzy-cztery "kropki", skręcamy na najniższy poziom grzania, tak aby płyta utrzymywała ciepło, była gorąca, ale nie parzyła.
[Obrazek: k3c1.jpg]

Świecę w papierze rolujemy przez chwilę po polu grzejnym, następnie trzeba papier rozwinąć, zobaczyć, gdzie serwetka zaczęła się wtapiać. Rolowanie powtarzamy tak długo, aż cała serwetka się wtopi. W przypadku, gdy używamy całej serwetki, wtapiamy najpierw część, a później przycinamy krawędzie do potrzebnej długości.
[Obrazek: bchr.jpg]

Tak wygląda świeca z wtopionym motywem
[Obrazek: myd1.jpg]

Jeżeli w niektórych miejscach "nie chwyciło" (świeca rzadko kiedy jest idealnie równa), poprawiamy rozgrzaną łyżeczką. Dodajemy wstążkę czy inne dekoracje i oto efekt końcowy:
[Obrazek: fl3b.jpg]

A wszystko zajmie nam jakieś 10 minut Smile
Miłej zabawy!
Odpowiedz
Reklama
Geniusz w prostocie!!!
Odpowiedz
Aga sprytnie Ci poszło ( w końcu klawiatura mi działa Smile). Ja nie mam takiej kuchenki więc pozostaje łyżeczka Sad.
Odpowiedz
Albo żelazko Smile ja robię świece żelazkiem Smile
Home is where the cat is
http://kocieszalenstwo.blogspot.com/
Odpowiedz
Ale proste. A ja w zeszlym roku meczylam sie z lyzka.
Niestety u mnie sie nie sprawdzi ten pomysl bo mam palniki gazowe. Ale moze na rozgrzanej blaszce z piekarnika da rade??
Odpowiedz
Pewnie tak, już sie kiedyś zastanawiałyśmy nad tym u mnie w wątku. Ktoś musi zakrólikować Smile
Odpowiedz
Reklama
świetna robota! ale ja nie mam takiej płyty, niestety....
zapraszam do mojej Dziupli

moja galeria na Picassie
Odpowiedz
Super pomysł. Ja też łyżeczką się męczyłam Big Grin
Najlepsze rzeczy są w życiu za darmo. 
Odpowiedz
Pomysł z blachą z piekarnika przedni, najlepiej gdyby piekarnik był elektryczny, bo wtedy można go ustawic na precyzyjną temperaturę (wosk topi się w 63 stopniach, stearynę trzeba by sprawdzić, podejrzewam, że w niższej). Bo nagrzewać blachy na palnki nie ma sensu - powygina się i nagrzeje nierównomiernie i za bardzo.
No zaciekawiły mnie te świece, tylko, że ja mam wszystkie kolorowe, czas nabyć białe.
Nie krytykuje się tylko tych, którzy nic nie robią
Odpowiedz
Polecam Rossmanna - tam są takie białe i kremowe walce i często mają na nie promocje. Ewentualnie Ikea.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości