Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Foto każdy może - mewy, mewki, mewiska
Tak, ale to była dygresja, bo póki co mamy jeszcze jesień przecudnej urody, więc wrzucam jeszcze trochę jesiennych obrazków Smile

[Obrazek: h0fo.jpg]

[Obrazek: mew7.jpg]

[Obrazek: 7711.jpg]

[Obrazek: x95k.jpg]

[Obrazek: zexm.jpg]

A tu jako modelka wystąpiła moja mama Smile
[Obrazek: c8yp.jpg]
Odpowiedz
Reklama
Ta druga od gory najcudowniejsza Big Grin. Jak sie na nia patrzy to wydaje sie ze patrzysz w niebo lezac na ziemi Rolleyes. Pozostale fotki sa tylko piekne Wink
Odpowiedz
O, mama ma figurę, że ho, ho! Chyba musisz mieć młodą tę mamę!
A mnie zastanawia czym ten bokeh jest zrobiony?
Piękne macie kolory. U nas przymroziło i nie jest nawet w połowie tak łądnie, bo większość liści poleciała przed przebarwieniem, albo zrobiła się czarna :-S
Nie krytykuje się tylko tych, którzy nic nie robią
Odpowiedz
oli, młodziutka siedemdziesiątka Big Grin

Bokeh powiadasz... Ja się domyślę, co to bokeh, to Ci powiem czym zrobiony Big Grin
Odpowiedz
No to miałam rację, że młodziutka :-)
A bokeh to takie oddanie nieostrości poza najwazniejszym przedmiotem. Tu jest tunelik, stąd moje pytanie :-)
Odpowiedz
Cudne zdjęcia, a mama super laskaSmile
Najlepsze rzeczy są w życiu za darmo. 
Odpowiedz
Reklama
Aa no widzisz, człowiek się ciągle uczy, ja nie słyszałam nigdy o bokeh Big Grin
No to na moich fotkach bokehy Big Grin są robione dwojaką metodą - tam gdzie "tuneliki", to za pomocą funkcji, którą ma mój aparat, nazywa się "efekt miniatury", możesz w wybranym miejscu kadru w pionie lub poziomie wybrać pasmo, na którym będzie ostrość, a poza tym następuje rozmycie. Mnie się ten efekt strasznie podoba i chyba go ostatnio nadużywam Smile Użyłam też na zdjęciu z mamą. Mam dziesiątki zdjęć z miast, wystaw sklepowych itd., gdzie tego użyłam i wygląda to bardzo efektownie.
Druga opcja, jak na zdjęciach z tym szarym puszystym czymś Big Grin to po prostu minimalna głębia ostrości osiągnięta przez szeroko otwartą przesłonę (3.5, 4, max 5.6) i obiekt umieszczony blisko obiektywu, wtedy dalekie tło ulega rozmazaniu albo tworzą się takie plamy światła i koloru - na przykład to tak zrobiłam:
[Obrazek: zli7.jpg]
Odpowiedz
Pięknie sobie poczynaszSmile
To ja też nie wiedziałam, że efektu bokeh używamBig Grin
Kto ma pasję, żyje podwójnie.
Odpowiedz
A widzita. I życie wasze od tej pory stało sie bogatsze o jedno słowo :-)
Fajny bokeh można zrobić przez papierową tutkę :-)
A ja takiego myku w swoich aparatkach, no tego, żeby lamelkę taką zrobić ostro-nieostrą nie mam. A Może poszukam jeszcze, bo kto wie? Albo przelecę się po zdjęciu PSem o ile mam taki filterek, ale podejrzewam, że musi być, tylko nigdy nie szukałam :-)
Odpowiedz
Miło tu będzie zajrzeć w listopadzie Smile a zimą wrzuć nam tutaj trochę wiosny Smile
Ech, cudne te Twoje aparatkowe malunki !
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości