Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
papier ryżowy na olejce
Cześć, właśnie się przeprowadzamy z mężem i w mieszkaniu, które wynajmujemy jest obrzydliwe obicie rur deskami i pomalowane białą olejką. Czy bez szlifowania nakleję na farbę olejną papier ryżowy?
Odpowiedz
Reklama
Nakleić nakleisz, ale podejrzewam, że może to klejenie sprawiać lekkie kłopoty (slisko) i być mniej trwałe na dłuższą metę. Zgodnie ze sztuką te olejnice trzeba koniecznie zmatowić, podobnie, jak przed kolejnym malowaniem olejnicą. Przyczepność jest lepsza. Tu naklejasz klejem wodnym, więc już w ogóle technologicznie jest gorzej i zmatowienie wydaje mi się konieczne i pożyteczne. To nie trzeba drzeć nie wiem jak długo, wystarczy drobny papier, 360, lekko przetrzec, koniecznie odpylić (przeciągnąć z pyłu wilgotną szmatką) i poczekać aż wyschnie. A potem lecisz i naklejasz. Zrób zdjęcie "przed" i koniecznie pokaż nam efekty, będzie na pewno czad! :-)
Nie krytykuje się tylko tych, którzy nic nie robią
Odpowiedz
dzięki, kuchnię prawie mam gotową, poczekam na detale i zajmę się "draniem" bo straszy, a znalazłam świetny papier ryżowy będzie pięknie Big Grin zrobię zdjęcie przed i po i pochwalę się jak wyszło Big Grin
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości