Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
koronka na szkle
Cześć, mam pytanie dotyczące klejenia koronki na szkle. Chciałabym przykleić papier ryżowy do wazonika, a górę ozdobić koronką/gipiurą. Jako, że jestem "zielona" w temacie, proszę o poradę, na co kleić tą koronkę, żeby nie odpadła, oraz czy po spód dawać jakiś primer. Na filmiku na YT widziałam, że pod papier ryżowy nie trzeba dawać podkładu, ale nie wiem co z tą koronką. Czy przyklei się do śliskiej powierzchni bez problemu. Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Odpowiedz
Reklama
Jeśli użyjesz dobrego kleju (np. kleju do szkła, albo innego introligatorskiego) to koronka nie odpadnie, pod koronkę nie trzeba dawać primera Smile
Odpowiedz
Dzięki. Czyli to musi być klej do szkła, a nie taki zwykły do decoupage'u?
Odpowiedz
Klej do decoupage jest zbyt słaby (zresztą nie wiem jakiego używasz - ewentualnie możesz spróbować przykleić klejem do decou, ale do papieru, nie do serwetek, choć nie gwarantuję, że nie odpadnie)
Odpowiedz
Ja tam wszystko kleję klejem do decou Smile Mam klej Decopatch, chwyta i na szkle. A ta koronka ma być przyklejona tak "na sucho" na wierzchu, czy chcesz ją także polakierować?
Odpowiedz
Ja też kleiłam klejem do decu i do tej pory nie odpadła. Mam klej z werniksem Pentarta wszystko nim kleję Smile.
Odpowiedz
Reklama
(08-20-2013, 04:49 PM)Erato napisał(a): Ja tam wszystko kleję klejem do decou Smile Mam klej Decopatch, chwyta i na szkle. A ta koronka ma być przyklejona tak "na sucho" na wierzchu, czy chcesz ją także polakierować?

Ja też mam klej decopatch. Chyba nie będę lakierować. A jak lepiej? Pewnie jak polakieruję, to mniej się będzie brudzić. Bo koronkę chciałam taką w kolorze ecru dać.
Odpowiedz
Pamietaj, ze lakierowana koronka bedzie dlugo schla, jesli to nie problem i jesli odpowiada Ci zmiana puchowatosci na skorupe ze wzorem - smialo. Ale jesli przedmiot nie bedzie zbyt czesto macany, a koronka na plask i rowniutko bedzie przyklejona, to ja bym ja tak zostawila. Bo straci swoja koronkowatosc po lakierowaniu, choc efekt moze byc zaskakujaco pozytywny oczywiscie - taka mini rzezba powstanie. Jesli ja potem lekko sponiewierasz po wypuklosciach wacikiem pobrudzonym chocby akrylem (umbra na przyklad), to kto wie - moze sie zrobic tajemniczo Smile
Odpowiedz
Mnie się bardzo podoba efekt "zatopionej" w lakierze koronki. A czy to lepiej? Ani lepiej ani gorzej, po prostu zależy od koncepcji.
Odpowiedz
dokladnie tak... zatop, na pewno bedzie to ciekawe doswiadczenie, a odstawac na bedzie nic na bank Smile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości