Bazarek-Deco
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Transferowe pudełka z użyciem mod podge
#41
Połączyłam... kolejny raz Wink
Odpowiedz
Reklama
#42
Vika Smile bardzo dziękuję !!! . I od teraz będę się pilnować aby nie robić Ci więcej roboty Smile
Odpowiedz
#43
Za te pudełka wszystko będzie ci wybaczone Wink. Piękne.
Kto chce znajdzie sposób, kto nie chce znajdzie powód.
Odpowiedz
#44
Pudelka udaneSmile Moj MP stoi gdzies na dnie szafy zapomniany, nielubianyTongue
Odpowiedz
#45
HEhe to się bardzo Ciesze , że się Wam podobają .Ale pudełeczek już nie mam . Obdarowałam nimi mamę a ten z napisem MOKA dostała teściowa Tongue . Nie wiem czy wiecie ale transfery można robić na zwykły wikol Smile . A na filmiku Inspirello , że na zwykłą farbę akrylową tez się da !

Ja teraz jestem na etapie zachwycania się pastą pękającą 3 D . Po południu może uda mi się w końcu wrzucić zdjęcie tego lampionu Smile
Odpowiedz
#46
Śliczne te pudełeczka. Takie retro, słodkie, ale nie przesłodzone. Super! Smile
Pozdrawiam,
Agnieszka

http://abfdblogg.blogspot.com/
Odpowiedz
Reklama
#47
fajne pudełka - rozumiem, że efekt 3d polega na tym że się po wzorze transparentną konturówką smaruje - dobrze kombinuje?
nowe miejsce http://fioletowyraj.blogspot.com
wcześniejsze prace :http://fioletowyraj.bloog.pl/
Odpowiedz
#48
Ale piekne kompozycje! Cudne te pudla sa, ten trendo-temat juz jakis czas za mna chodzi. No i krateczka z konturowki, tylko, kto sie tak bawi, jak my, moze docenic ile to pracy i uwagi kosztuje, zeby tak rowno i bez kuchy. Swietne!
Odpowiedz
#49
NO WŁAŚNIE MY I NASI PANOWIE DOCENIĄ, ŻE TO "TRUD W POCIE CZOŁA" JAK TO MÓWI MÓJ SYN, A RESZTA ? RESZTA BĘDZIE CHCIAŁA TO KUPIĆ ZA 5-10 ZŁ BO PRZECIEŻ TYLE KOSZTUJE W CHIŃSKIM MARKECIE
ehhhh to się nazywa niedocenienie twórcy co ?
nowe miejsce http://fioletowyraj.blogspot.com
wcześniejsze prace :http://fioletowyraj.bloog.pl/
Odpowiedz
#50
W końcu skończyłam lampion . Na zdjęciach wychodzi marnie powiem szczerze . Mimo starań udało mi się takie fotki tylko strzelić. Fotografem to na pewno nie zostanę Tongue

Nie wiem czy komuś sie to przyda ale dla zainteresowanych co i jak . Szybki kursik Smile
Potrzebne materiały :
Pędzle nylonowe , tapery
Szklane naczynie
Podkład pasty 3D do spękań i pasta ( Ja użyłam pasty firmy PENTART )
konturówki ( w moim przypadku złota i perłowa STEMPERI COLOUR GEL )
Papier, serwetka lub ryżowiec . Co kto woli Smile
Złota farba ALEENS - GOLD METALIC
Odrobina umbry
klej do decoupage lub wikol
Lakier może być zwykły akrylowy . Ale polecam podkład wodno - szklący RENESANSU

Etap I
Ja zaczynam od przygotowania i wycięcia motywu . Do wycięcia posłużyła mi zwykła miseczka kuchenna , ale równie dobrze może to być coś innego co akurat macie pod ręką . Ważne, aby pasowało kształtem do Waszego zamysłu Smile    

Etap II :
Następnie odtłuszczamy naczynie za pomocą ciepłej wody i płynu do naczyń lub denaturatu . Po osuszeniu przykładamy wycięty wcześniej papierowy motyw do kielicha . W celu sprawdzenia czy rozmiar jest na 100 % dobrej wielkości i czy nie potrzeba mu dodatkowego przycięcia . Jeśli wszystko nam pasuje to przystępujemy do odrysowania motywu na jednej z warstw zwykłej serwetki . Oczywiście tej bez nadruku Smile . Chodzi o to, aby przykleić tak wyciętą jedną warstwę serwetki, żeby stała się tłem dla naszego motywu, no i wyznaczała granice gdzie możemy nakładać pastę.    
Przyklejając serwetkę pamiętajmy, aby robić to " promieniście " od środka . Ogólnie klejenie na powierzchniach obłych nie należy do najprostszych . Ale w tym wypadku nie przejmujmy się jeśli zrobi nam się jakieś brzydkie zagniecenie bo i tak tego nie będzie widać w efekcie końcowym .    
Po wysuszeniu naszej spodniej warstwy . Przystępujemy do nakładania perłowej konturówki ( ja wycisnęłam odrobinę na środek i tapowałam w celu rozprowadzenia ) . A wszystko po to, aby uzyskać efekt zeszronienia, który będzie stanowił pół przezroczyste tło pod nasz motyw docelowy i tym samym ukryje zmarszczki powstałe przy przyklejaniu.
   
Etap III
Teraz przystępujemy do nałożenia podkładu pod pastę . I tu UWAGA ! . Nakładamy ją bezpośrednio na naczynie bez używania primerów . Ja nakładam ją szerokim pędzlem .Omijając miejsce motywu . Nie martwcie się smugami. Po wyschnięciu podkład staje się zupełnie przezroczysty Smile
   
Można wspomóc się suszarką zarówna na tym etapie pracy jak i po nałożeniu już pasty na podkład . Producent zaleca nakładanie pasty szpachelką . Ale i tym razem skorzystałam z szerokiego pędzla . Tak jest dużo wygodniej i mam kontrole nad kładzioną warstwą Smile . Ale ostrożnie z ruchami ! działamy podobnie jak w przypadku crackle jednoskładnikowego . Czyli nie ciągniemy pędzlem dwa razy w tym samym miejscu ! . Jeśli podsuszymy suszarką pastę to spowoduję ona , że pęknięcia będą bardziej szerokie . W efekcie wygląda to tak

   
Etap IV

Naklejamy wybrany motyw . Jeśli korzystacie z tradycyjnego papieru . Pamiętajcie o jego uprzednim namoczeniu w wodzie . Tak długo aż papier przestanie się rolować . Po wyjęciu z wody trzeba go osuszyć . Najlepiej zrobić to ręcznikiem papierowym . Jeśli macie ryżowca bądz serwetkę ten proces jest zbędny . Wiadomo ! . A teraz to już sama przyjemność . Zabieramy się za cieniowania i reliefy konturówkowe . Górny brzeg naczynia pomalowałam bezpośrednio złotą farbą . A resztę ścieniowałam zasadą suchego pędzla i delikatnie miejscami przetarłam umbrą . Następnie zabrałam się za wzorek wokół motywu . I początkowo myślałam o perłowym reliefie z patynowaniem . Ale w praktyce brzydko to wyglądało . Więc wcześniejszy wzorek pociągnęłam złota konturówką .
   
   
Etap V
Lakierowanie . Możecie zrobić to każdym dowolnym lakierem od poliuretanu po lakier akrylowy . Ja użyłam podkładu wodno - szklącego Renesansu . Już kiedyś pisałam jak bardzo go lubię i dlaczego . Ale w woli przypomnienia ogłaszam wszem i wobec . Jest rewelacyjny do szkła !!! I po wypaleniu w piecu nabiera szklistego aspektu podobnie jak triple głos . Mało tego pięknie zniweluje nam pęknięcia . Więc jeśli macie zamiar go użyć to nawet stary , pęknięty kielich się nada ! I to było by na tyle . Życzę Wam owocnej pracy Smile


Załączone pliki Miniatury
       
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

O nas
    Forum decoupageforum.pl