Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bejca a la akwarela
Prosta, przyjemna i efektowna metoda, jak za pomocą bejcy uzyskać efekt zbliżony do akwareli. Rzecz cała polega na nakładaniu bejcy na powierzchnie zagruntowane farbą lub gruntem akrylowym, a robi się to tak:

1. Potrzebny nam przedmiot do zdobienia, grunt akrylowy lub farba akrylowa, różnokolorowe bejce, lakier - najlepiej w sprayu.
Zdobiony przedmiot malujemy gruntem akrylowym albo białą lub kremową farbą akrylową.

2. Dla uzyskania ciekawszych efektów możemy użyć pasty strukturalnej - jako że bohaterem mojego tutka jest kameleon, to dostał trochę łusek i rożków Smile

3. Po wyschnięciu możemy się brać do malowania - bejca na akrylu będzie się rozlewać, tworzyć rozmaite kleksy i jeziorka, kolory będą się łączyć. Kolory należy nałożyć dwa-trzy razy dla uzyskania odpowiedniej intensywności.
Tak wygląda na mokro    

4. Tak wygląda po wyschnięciu

Kolory lekko zblakną, więc konieczny jest lakier - bejca pod pędzlem będzie się lekko rozmazywała, więc lepiej użyć lakieru w sprayu, przynajmniej do pierwszej warstwy. Jeśli lakierujemy pędzlem, to pierwszą warstwę szybko, jednym, bardzo lekkim pociągnięciem.

5. EFEKT KOŃCOWY Big Grin

Odpowiedz
Reklama
Erato fajowski tutek - dziękować wielceSmile Ale jestem zdziwiona, że taka różnica w kolorach po wyschnięciu. Na bank skorzystam z Twojego tutkaSmile
Najlepsze rzeczy są w życiu za darmo. 
Odpowiedz
Super tutekSmile tym bardziej, że ostatnio kombinuję z bejcą i borykam się z problemem maziania się przy lakierowaniu-też wpadłam na to, ze chyba lakier w sprayu to będzie lek na moj problemSmile
Odpowiedz
Bardzo ciekawy tutek Wink DziękiSmile muszę takich kolorów bejcy poszukać.
Home is where the cat is
http://kocieszalenstwo.blogspot.com/
Odpowiedz
(04-22-2013, 12:32 AM)grarut napisał(a): Erato fajowski tutek - dziękować wielceSmile Ale jestem zdziwiona, że taka różnica w kolorach po wyschnięciu. Na bank skorzystam z Twojego tutkaSmile
Po pierwszej warstwie bejcy to w ogóle wygląda megablado. Ja zazwyczaj czekam aż przeschnie i nakładam znowu, i znowu, i znowu Big Grin A jeszcze można się bawić np. w ten sposób, że na jedną przeschniętą warstwę nakładasz kropy innego koloru i po parunastu sekundach ścierasz papierowym ręcznikiem, zostaną jaśniejsze plamy w innym kolorze. Podczas lakierowania też się można pobawić i jeszcze pomaziać to wszystko pędzlem z lakierem... Możliwości eksperymentów i zabawy - nieograniczone Big Grin

Fajnie, że Wam się tutek spodobał, to mój pierwszy Smile
Odpowiedz
No i mam nadzieję, że nie ostatniSmile
Najlepsze rzeczy są w życiu za darmo. 
Odpowiedz
Reklama
Dziekuje za tutka. Pieknie to wyszlo. Moze kiedys skorzystam.
Odpowiedz
Dzięki za tutka. Kiedys skorzystam na bank, tylko teraz brak mi czasuBig Grin
Odpowiedz
Kochana Erato, skąd wiedziałaś, że od kilku dni łazi za mną ten Twój sposób maziania bejcami?? Tylko mi się nie chciało szukać w Twoim wątku, jak Ty to robisz - a tu proszę Big Grin Bardzo serdecznie Ci dziękuję Smile W najbliższym czasie na pewno skorzystam Smile
Odpowiedz
No nie wiem, chyba jakoś telepatycznie spowodowałaś, że kameleon za mną chodził i łypał Big Grin Ja się już od dawna zabierałam za tutorial, aż w końcu w ostatni weekend się zebrałam - pewnie wenę mi przysłałaś!
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości