Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konturówka
Znalazłam też :-)
Na pierwszy rzut oka Maimeri w porządku, Marabu można wysłać marabutom. Rozlewa się po jakiejś minucie Undecided
Nie kupować nieznanego badziewia, nie kupować, nie kupować.
Nie krytykuje się tylko tych, którzy nic nie robią
Odpowiedz
Reklama
A niby marabu to jest fajna firma Smile, moze przu wypalaniu na porcelanie sie sprawdza. Wiecie do czego mozna wykorzystac konturowke jeszcze (znaczy to nic odkrywczego) - kiedys zrobilam boki pudelka biala maimeri od linijki - przykladasz linijke i normalnie, jak olowkiem robisz linie jednym pewnym, dosc szybkim ruchem, na ukos zrobilam, potem zbitumilam (biale na kremie bylo) i fajne boczki wyszly. Mozna zrobic tylko np 5 linii normalnie, horyzontalnie..... no tak sobie gaworze... Smile

Dyzia - mam nadzieje, ze wszystko jedno, ja mam taki: http://www.ebay.co.uk/itm/Pebeo-Cerne-Re...2578f694aa

sa jeszcze do malowania na jedwabiu, te moga byc inne, wieksza gama kolorystyczna, wiec moze sie skusze i zaraportuje.
Odpowiedz
A to takie srebrne są w tym Szalu ( sorki, może i Szał dla Plastyków, ale dla mnie już zostanie szalikiem. Niech nie robią nazwy sklepu, któa się głupio zmienia z necie :-))) i to tańsze, niż w UK. Zaraz pójdę obadać co też mi się zrobiło z tych prób z Maimeri.
Niechcący zrobiłam jakiś zawijas na dykcie, gdzie wcześniej próbowałam spękania i cały dekorek ma cudne spęki :-)
Nie krytykuje się tylko tych, którzy nic nie robią
Odpowiedz
Ja osobiście jestem zadowolona z niedawno zakupionej konturówki w drewlandi za 10 zł 50ml perłowa + przesylka 13 zł oczywiście zamawiałam jeszcze inne rzeczy
Odpowiedz
Ja ostatnio odkryłam konturówki STEMPERI - COLOUR GEL . Jak dla mnie rewelka . Bardzo łatwo się nią operuję ze względu na konsystencje . Która jest idealna ( nie za rzadka, nie za gęsta ) . Ponad to łatwo się ja wyciska . Dosyć szybko wysycha i cenę też ma fajną bo nie całe 8 zł . Jeśli któraś z Was zna może konturówki PEARL MAKER ( te do tworzenia perełek ) i była zadowolona z niej to ze STEMPERI bedzie również w konsystencji są identyczne Smile. Za najgorsze konturówki uważam z firmy Renesans - gęste , ciężko wyłażą z tubki . W trakcie tworzenia wzoru zdarza się bardzo często , że się urywają . Przez co szlaczek nie jest ładny tylko jakby poszarpany. Ostatnio PENTART urzekł mnie również konturówkami 3D przezroczystymi . Są dość rzadkie ale fajne . Można nimi zrobić ciekawe efekty np krople rosy na kwiatku czy podmalować relief który stanie się wypukły . Na bombka sprawdzają się rewelacyjnie jako sopelki lody Smile . Dostępne są również przezroczyste z brokatem i te typowo już na bombki są według mnie . Co do konturówek do szkła ja jestem zadowolona z firmy PROFIL . Ogólnie pamiętajcie , że wszystkie konturówki do szkła dobre są do reliefów dużych i dość szerokich . Małe elementy są nimi nie do zrobienia . Po prostu się zlewają :/
Odpowiedz
Dziewczyny, z racji tego iż jeszcze mało wiem, oraz kto pyta, nie błądzi Big Grin
muszę wam zadać pytanie odnośnie pracy z konturówką...
Robicie wzory już na koniec, kiedy wszystko jest przyklejone, pomalowane, polakierowane ?
Po zrobieniu wybranego wzoru, to już koniec, czy to też trzeba jakoś zabezpieczyć?
Odpowiedz
Reklama
Ja robię na końcu (tzn. mam już gotową dekorację pomalowaną wielokrotnie lakierem i przeszlifowaną) i maluję je lakierem. Boję się, że w innym wypadku będzie łatwiej zdrapać lub reliefy same odpadną. Pereł w płynie podobno się nie lakieruje, bo tracą blask. U mnie jedna warstwa lakieru im nie zaszkodziła Smile
Pozdrawiam,
Agnieszka

http://abfdblogg.blogspot.com/
Odpowiedz
Bardzo Ci dziękuje Smile
Właśnie się zastanawiałam, czy się lakieruje, bo
1. nie polakierujesz = nie wiesz czy się jakoś nie rozwali, czy będzie trwałe
2. polakierujesz = jakoś mam wrażenie, że ciężko to równo polakierować, bo to odstaje, i czy nie skończy się tak, że w jednym miejscu zostaje go więcej, co brzydko wygląda i widać to
po wyschnięciu?
Odpowiedz
Musisz uważać, żeby lakier dać cienką warstwę lakieru bardzo miękkim pędzlem. I dokładnie zebrać z miejsca gdzie jest go za dużo. Szlifowania lakieru na konturówce nie polecam Wink
Pozdrawiam,
Agnieszka

http://abfdblogg.blogspot.com/
Odpowiedz
O, jak dobrze, że trafiłam na ten wątek! Smile
Jeszcze nigdy reliefów konturówką nie robiłam, ale chcę się nauczyć. No i wczoraj nabyłam swoją pierwszą konturówkę firmy Stamperia, w Empiku. Na razie jestem załamana, bo wychodzą mi grubaśne wzory, a ja chciałam cieniutkie, delikatne. Konsystencja tego żelu (?) jest ok, jest gęsty, nie rozlewa się, schnie kilka godzin, ale po wyschnięciu jest ok, nie traci kształtu, ani nie maleje.
No i takiego efektu jak na tym jajku to ja pewno tym preparatem nie osiągnę...

Moje pytanie - czy mam niewłaściwy preparat? Czy może ja jeszcze nie umiem robić tych reliefów? Bo jak próbowałam ciągnąć dzióbkiem konturówki po kartce, to nic mi się z niej nie wyciskało. A jak trochę podniosłam, to wyłaziły mi grubaśne glizdy...

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości