Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konturówka
Achhhh, jak dobrze, że małż czasem musi pojechać służbowo do dużego miasta i może zdalnie, wykonując przy tym osiem telefonów do mnie, kupić konturówki Decorfinu i Maimeri. Porównam. A srebrnej, tak dla hecy, żeby mieć, żeby była (jestem nieuleczalna pod tym względem i to nie jest dobra przypadłość) nie dostał tych firm i wziął niejaką Marabu, pojęcia nie wiem co to za wynalazek.
I jeszcze jedno pytanie mam, bo tego sie raczej nie wyczyta na tym malusim opakowanku. Ile konturówka z decorfinu czy Maimeri schnie? Bo jak miałam tę badziewną, to NIGDY nie wysychała do końca.
Nie krytykuje się tylko tych, którzy nic nie robią
Odpowiedz
Reklama
ja zostawiam swoje na noc szczególnie gdy chce je później np patynowac albo okuwać to na cała noc i mam pewność
ale na ostatnim sabacie suszyły się w piekarniku więc było szybciej kilka godzin
zdecydowanie polecam odkładanie na noc w obu tych rodzajach bo mam obie Smile
nowe miejsce http://fioletowyraj.blogspot.com
wcześniejsze prace :http://fioletowyraj.bloog.pl/
Odpowiedz
Dzięki! To i tak nie za długo, da się wytrzymać :-)
Odpowiedz
W Szal-Art zamówiłam, koszty wysyłki zawsze są złodziejskie, ale zamawiałam jeszcze inne rzeczy.
Odpowiedz
A to widziałam ten link, no ale małż szczęśliwie mnie wyręczył i zaraz jako ten kurier podjedzie. Dyzia, natomiast Lefranc (czy w zasadzieLefranc@ Bourgeois) to świetna, ceniąca się ( i słusznie) firma, któa głównie zajmuje się robieniem mocno profesjonalnych farb i innych materiałów plastycznych, a te, które ma dla amatorów też są znakomite. Podejrzewam, że i konturówka taka będzie, ale jak wypróbujesz to daj tu proszę znać, zapiszesz się dla ludzkości :-)
Odpowiedz
kochane, ja myslalam, ze wszystkie konturowki sie nadaja na linie tylko jak na zdjeciu powyzej, czyli do podkreslania, zaznaczania konturow motywow, ale do reliefow, zeby wyszly waleczki, ktore nie opadaja, i linia zeby sie nie rozlewala, to potrzeba albo innej pary rak niz moja, albo praktyki dziesiecioletniej. nic podobnego, wszystkie - Maimeri, Talens, Decorin sa piekne kolorystycznie i jeszcze nie metaliczne kolory sa gesciejsze i bardziej przypominaja walek, tak zlota i srebrna siadaja po wyschnieciu. O pozniejszym patynowaniu mozna praktycznie zapomniec. Ale jest PEBEO - odkrycie, ktore przywraca wiare w mozliwosci wykonania reliefow bez tych zgrubien kulkowatych, bez rozplaszczania. Trzymajac tak z pol cm nad powierzchnia z tubki wychodzi gruba glizda, ktora sie kladzie ladnie, a nie sama leci i jak sie reka lekko zatrzasnie to jest zygzak, albo nie da sie ladnie owalu poprowadzic, tylko kulfoniaste okregi wychodza. Naprawde, tak jak kocham Maimeri i wszystko, co robia (lakier w sprayu blyszczacy jest przeswietny oraz farby - kryja pieknie), tak konturowki tylko do szybkiego maziania po konturach, jak wlasnie kwiaty. Do reliefow nie, no nie u mnie przynajmniej.
Odpowiedz
Reklama
Achhh, kurczę, no nie mów? Bo jak sie okazało nawet Decorfinu małż nie przywiózł, tylko te Marabu (cienko leci, czy siada to jeszcze nie wiem, ale cholerka, biała jakaś perłowa jest niepotrzebnie) i Maimeri Undecided
Gdzie to Pebeo się nabywa? Zaraz szukam.
Odpowiedz
no wlasnie nie wiem, gdzie w PL, jakby co to sluze wysylka z Anglii, albo moge nabyc tu, przyjechac i porozsylac, to nie problem.
Odpowiedz
Aaaaa, to nie ma u nas tego. To może jak będziesz się wybierała rzuć proszę wici, na pewno się będę pisać!

A ta? Pomijam kolor. http://www.papiera4.pl/konturowka-pebeo-...10654.html
Odpowiedz
Przecież w szal-art jest! I przynajmniej dwóch innych sklepach Smile
ZamówiwszySmile
Dominika, to chyba obojętnie czy do szkła, czy do porcelany?
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości