Bazarek-Deco
Ocena wątku:
  • 6 głosów - średnia: 1.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
babuszkowe prace ;) - świeczniki str 22
#31
(01-10-2013, 11:48 PM)brunetka napisał(a): Świeczniki w łowickie wycinanki są prześliczne - kolorowe, żywe, radosne Smile

Też mi się strasznie spodobały, oczywiście jak wszystko kiedy trzeba się z tym rozstać Smile
Odpowiedz
Reklama
#32
Fajowa taca. Podoba mi sie motyw. To calosc czy laczylas kilka?
Odpowiedz
#33
(01-12-2013, 11:57 AM)Shanna napisał(a): Fajowa taca. Podoba mi sie motyw. To calosc czy laczylas kilka?

Jedna serwetka, ale porozcinana i połączona tak jak widać. Taca jest w sumie dość duża. Na zdjęciach tego nie widać ale jest przecierana na złoto (ta część spod spodu). Oczywiście trafiła w ręce obdarowanego jak tylko wysechł lakier Smile
Odpowiedz
#34
(01-12-2013, 10:16 PM)oli napisał(a): Myślę, że da radę, byle to zmatowić bardzo dokładnie. Rembrandtowi bym tego nie poleciła (oj, nie dałby się też mi "wkręcić"), ale tu przecież nie chodzi o trwałość na ciężkie lata. Niejednokrotnie dziewczyny malują, nawet akrylówkami,, czasem nawet tych na wysoki połysk po zmatowionych meblach i trzyma się. Ja bym pierwszą warstwę naniosła tepowaniem, byle nie zbyt twardym, szczeciniastym pędzlem, a gdyby coś było nie tak z powierzchnią, zawsze na mokro można to przelecieć pędzlem (od razu). Dałabym też dość gęstą farbę, tzn. ona sama w sobie powinna być gęsta, bo wiadomo - akrylówki bywają różne. I jeśli masz jakąś akrylową artystyczną to może taką pierwszą warstwę, a potem te do ścian, zawsze artystyczne są mocniejsze i mają więcej spoiwa. Byle szlifowanie tego lakieru było takie, żeby żadne błyszczące smugi nie zostały.

Dziękujemy za wskazowki. Ja od dłuższego czasu poluję na surowy stolik pod laptopa ale wszędzie lakierowane i dlatego to mnie zraża, a nie chce mi się bawić z czyszczeniem go całego, bo zapewne trochę zejdzie.. Jednak po Twojej wpowiedzi stwierdzam, że jakoś dam radę Smile

Tace kupuję zawsze surowe Smile

(01-12-2013, 05:51 PM)grarut napisał(a): I mnie taca bardzo się podobaSmile mam wielką ochotę zrobić sobie taką właśnie mocno przecieraną, ale z motywem kur, kogutów, taką mocno rustykalną. Mam dwie kupione w Poznaniu, tyle że one lakierowane, i jak sobie pomyślę o tym szlifowaniu tego lakieru to mi się odechciewa. Może kiedyś...Big Grin

Własnie, ja mam z tym problem, chciałam zrobic zestaw na prezent znajomym (taca + podkładki i pewnie świecznik/i) ale nigdzie nie mogę znaleźć żadnych fajnych wiejskich motywów...
Odpowiedz
#35
Własnie czasu teraz mało, ale jak tylko się ogarnę ze wszystkim to pogrzebię gdzie tylko się da...

A co ważniejsze, szukam motywów (na gwałt!) z samochodami lub motocyklami (moga być starymi), powiedzmy, że będzie się tworzył prezent dla mężczyzny. Do tej pory znalazlam tylko jedną serwetkę ale szczerze to szału na mnie nie zrobiła...
Odpowiedz
#36
Obczytałam cały wątek i bardzo mi się Twoje pracki podobająSmileMagnoliowy komplet wymiataRolleyesświeczniki z 1 zdjęcia strasznie fajne i kolorowe ale i kuraki ciekawe. Ostatnia, różana taca ślicznaSmileWynika z całości że lubisz przecierki i fajnie Ci to wychodziSmileZazdraszczam
Odpowiedz
Reklama
#37
(01-13-2013, 10:10 PM)lilianna napisał(a): Obczytałam cały wątek i bardzo mi się Twoje pracki podobająSmileMagnoliowy komplet wymiataRolleyesświeczniki z 1 zdjęcia strasznie fajne i kolorowe ale i kuraki ciekawe. Ostatnia, różana taca ślicznaSmileWynika z całości że lubisz przecierki i fajnie Ci to wychodziSmileZazdraszczam

Ja bardziej lubie starocie i graty, więc stąd te przecierki. Niestety co sobie zrobie na ten klimat i koś u mnie w domu wypatrzy to zraz to w dziwny spsoób znika Smile jednakże mam pudełko na chusteczki Smile aż się pochwalę
   
To była moja przecierka pierwsza. Później był magnoliowy komplet i ta różna taca na zmówinie, w której jeszcze dodatkowo testowałam craka Smile Efekt dla mnie zadowalający. Znajomi którzy zostali obdarowani też są zachwyceni! Smile
Odpowiedz
#38
(01-13-2013, 10:30 PM)grarut napisał(a): Zerknij tutaj, pod każdym obrazkiem jest cyfra, która oznacza ilość obrazków w danym pliku - miłego szukaniaTongue

http://www.vintageimages.org/index.php/T...tation-Ads

Baaardzo dziękuję! Smile
Odpowiedz
#39
Hej, dopiero teraz wpadam i ogladam od poczatku. Dolaczam sie do choru zachwyconych magnoliami i porywam makowy chustecznik. Konsekwetne przecierki w otoczeniu plus flora musza dobrze wygladac.
Dominika
Odpowiedz
#40
Skończyłam dzisiaj pudełko na Dzień Babci, nawet się pochwalę
   
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

O nas
    Forum decoupageforum.pl