Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ornamenty 3d wielokolorowe - renifer i sniezynki
Ornamenty sa latwe, proste i przyjemne Smile. Potrzebujemu: szablon, ja uzywam glownie metalowych - ich wzor jest drobniejszy, krawedzie wewnetrzne ostrzejsze, jest bardzo sztywny, plasko przylega do podloza, motywy ciekawsze niz w przypadku szablonow plastikowych. Dalej - pasta strukturalna - szachlowka biala, nie za gesta, np flugger - jak najbardziej, farby akrylowe w wybranych kolorach, kawalek plastiku, miseczki do mieszania pasty z farbami, szpachelka do sciagania pasty z szablonu.
I tak:
1. Sklejka pomalowana tuszami plus szablon metalowy (przytwierdzamy tasma z kazdej mozliwej strony):

2. Cztery kolory powstale z tych materialow (nie kazda pasta dostala ten sam akryl, iridescent medium dla dodania perlowosci akrylom - medium perlizujace??):

3. Palcem nakladam trzy rozne kolory na te sniezynke, wazne tu jest, zeby nie tapowac palcem po wzorze - pasta nie moze sie wcisnac pod szablon, ani raczej nie najechac na inny kolor juz polozony. Pasta na palec i lekko tap tap od gory do dolu (w tym wypadku):

4. Od razu zgarniam nadmiar jednym plynnym ruchem za pomoca czegos sztywnego i plaskiego (tu: szpachelka z budowlanego):

5. Tutaj jest kolejny platek, ale paste nakladalam i sciagalam etapami: srodek, dookola srodka, zewnetrzne elementy - trzy kolory, trzy razy sciagalam nadmiar szpachelka (po kazdym sciagnieciu wycieram szpachelke o mokra chusteczke, musi byc czysta do kazdego sciagniecia):

Ornamenty mozna oczywiscie kolorwac dowolnie po wyschnieciu pasty (kilka godzin do pelnej twardosci).

tak wygladaja ornamenty po zdjeciu szablonu:

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Reklama
Dzięki Kraftówno,
na 3 zdjątku kładziesz pastę,ona u mnie wygląda na rzadką-jak na pastę,wygląda jak gęsta śmietana.Czy tak jest w istocie?
wszystkiego dobregoSmile
Odpowiedz
Moja jest jak pasta do zebow. Jak zmieszam z akrylami, to prawie jak gesty akryl. Ale to nie szkodzi, ze jak smietana, dodaj troche gesso - zagesci sie na pewno.
Odpowiedz
(11-11-2012, 09:48 PM)mery napisał(a): na 3 zdjątku kładziesz pastę,ona u mnie wygląda na rzadką-jak na pastę,wygląda jak gęsta śmietana.Czy tak jest w istocie?

Nawet taka rzadka pasta dobrze sie trzyma i dobrze schnie. Wiem z doswiadczenia bo robilam szpachloklej do reliefow.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości