Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Farba podkładowa na szkło
Hej. Dotychczas robiłam decu na drewnie lub tekturze. Chciałam zabrać się teraz za szkło. Zaczęłam wiec studiować i czytać i znalazłam pewne rozbieżności. Wiele osób pisze o farbie podkładowej / gruntującej do szkła, niektórzy piszą, że od razu malują farba akrylową na szkle. Jak wy robicie? Czy rzeczywiście lepiej użyć najpierw jakiegoś gruntu/ podkładu? a jeśli tak to jakiego (jutro jadę właśnie na zakupy do Praktikera Smile może tam bym coś dostała) Czy wystarczy kilka warstw farby akrylowej? Czy może być to zwykła farba akrylowa, czy do szkła to musi być jakaś specjalna?

Wiem, że wiele pytań, ale zgłupiałam od nadmiaru informacji Smile
Odpowiedz
Reklama
Ja gruntuje tym samym podkladem co pozostale prace. Mam grunt do drewna/szkla/metalu/plastiku w jednym. Na poczatku mojich zmagan z decu pamietam, ze butelki nie zagruntowalam tylko od razu akrylem lecialam. Wszystko bylo ok dopoki nie zaczelam lakierowac. Razem z lakierem farb zaczela doslownie splywac. Od tamtego czasu najpierw grunt, potem akryl.
Odpowiedz
eeee spokojnie primery wszelkiej maści można zastąpic klejem do decu - czy taniej nie wiem ale klej mam w domku zawsze a z podkladami bywa różnie
nowe miejsce http://fioletowyraj.blogspot.com
wcześniejsze prace :http://fioletowyraj.bloog.pl/
Odpowiedz
Do malowanych w całości butelek używam normalnego primera flugera, więc raczej nie ma co kupować specjalnego, przy ryżowcach, gdy coś ma być przeźroczystego stosuję klej.
Kupiłam co prawda transparentny primer stamperii do szkła, ale bardziej z myślą o metalu i plastiku.
Odpowiedz
Ja używam jednego podkładu do wszystkich powierzchni, zrobiłam już sporo butelek i trzyma bardzo dobrze.
"Najlepszych rzeczy w życiu nie można dostać za pieniądze." Albert Einstein
Odpowiedz
Czyli mogłabym kupić farbę podkładową do drewna i metalu? Takie właśnie dzisiaj widziałam w LM. Póki co z papierem ryżowym na szkle się nie bawię. Pięknie to wygląda, ale mam jeszcze za mało praktyki i "sprzętu" Big Grin
Odpowiedz
Reklama
Kup, na pewno się przydaSmile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości