Bazarek-Deco
Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
W krainie kota
#11
Aż miło popatrzeć, jaka przyjemna różnorodność Smile
mnie najbardziej urzekła ogrodowa zawieszka Smile
Odpowiedz
Reklama
#12
Muszka, ta nakrętka właśnie cały czas za mną chodzi, żeby coś z nią zrobić. Co do przecierania to przetrzeć gąbką? szmatką? palcem...? Na deseczce brak lakieru, bo tylko ledwo ją nim maznęłam Smile szlify jeszcze będą.

I mam pytanie, chodzi o zawieszkę - jeśli pomalowałam ją już raz lakierem to jeśli chciałabym ją trochę poprzecierać/postarzyć to mimo, że lakier nałożony to mogę?
Odpowiedz
#13
Możesz - spróbuj patyną Smile
Odpowiedz
#14
A jeśli uparłabym się na przecierkę to mogę ja w ogóle wykonać jeśli jest już lakier nałożony..?
Odpowiedz
#15
Nie bardzo wiem co rozumiesz pod pojęciem przecierka?
Odpowiedz
#16
(10-21-2012, 09:10 PM)Kate27 napisał(a): Erato, chciałam tak zrobić zdjęcie żeby właśnie było je widać. Nie prasowałam żelazkiem, normalnie kleiłam Na słoiku z czarną nakrętką np. udało mi się ułożyć serwetkę raczej chyba na pewno bez zmarszczek, a na podkładce widocznie jakieś czynniki odegrały swoja rolę w tym Smile
te złośliwe czynniki można właśnie wyeliminować przy pomocy żelazka Big Grin Dobrze się sprawdza na płaskich drewnianych powierzchniach, nawet jak Ci się coś pomarszczy przy naklejaniu, to rozprasujesz. Tylko przez papier do pieczenia i niezbyt gorące, nastawione na wełnę.

Odpowiedz
Reklama
#17
Vika, chodzi mi o postarzenie przedmiotu, tak jak zrobiłam to w przypadku krzesła...to nie przecierka? Smile
Erato trochę się bojam tego żelazka Big Grin ale w końcu pewnie spróbuję.
Odpowiedz
#18
Technik postarzania jest całe mnóstwo.
Na stołku, o ile dobrze widzę, po prostu przetarłaś wierzchnią warstwę farby aż do pierwotnego koloru.
Na zawieszce mogłabyś zrobić podobnie (nawet po polakierowaniu) o ile wcześniej pomalowałaś ją farbą w kontrastowym kolorze do jasnej, wierzchniej ... jeśli nie (a chyba nie pomalowałaś Wink to po starciu białej ukaże ci się surowy mdf... nie wydaje mi się, aby o taki efekt chodziło...
ale może się mylę i tego właśnie oczekujesz - jeśli tak, to możesz przetrzeć Wink
Odpowiedz
#19
To to co zastosowałam na stołku nazywam przecierką Big Grin
racja, nie o taki efekt mi chodziło jeśli chodzi o deseczkę Wink
Odpowiedz
#20
Dziewczyny powiedziały wszystko więc nie będę się powtarzać. Widać dokładność i staranność w szczegółach a to dobrze wróży na przyszłość. Brawo za różnorodność prac Smile Będę zaglądać tu częstoSmile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

O nas
    Forum decoupageforum.pl